"מרד חשאי"

דיווח בארה"ב: בכירי המוסד עודדו את המחאה נגד הרפורמה המשפטית

בכירים במוסד הישראלי עודדו את המחאה נגד הרפורמה המשפטית, כך דיווחו ה'וושינגטון פוסט' וה'ניו יורק טיימס', על סמך מסמך מודיעין אמריקני שדלף לרשתות | במוסד מכחישים (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ראש המוסד דוד ברנע (צילום: Avshalom Sassoni/Flash90)

בכירים במוסד הישראלי עודדו את המחאה נגד הרפורמה המשפטית שהובילה הממשלה כך דיווחו הלילה (ראשון) שני עיתונים בארצות-הברית - ה'וושינגטון פוסט' וה'ניו יורק טיימס', על סמך מסמך מודיעין אמריקני שדלף לרשתות יחד עם מסמכים מסווגים נוספים.

לפי הדיווח, בכירים במוסד "עודדו" את פקידי המוסד ואת האזרחים "למחות נגד הרפורמות של הממשלה במערכת המשפט". עוד דווח שדברי הבכירים כללו "קריאות מפורשות לפעולה נגד הממשלה". בוושינגטון פוסט כתבו כי מדובר ב"מרד חשאי".

יחד עם זאת, מהמסמך שהודלף, ומתוארך ל-1 במרץ, לא ברור מי הם הבכירים במוסד שעודדו את המחאות, אך מדובר על תחילת חודש פברואר. כזכור, אז, פורסם כי ראש המוסד דוד ברנע אישר לאנשי הארגון להשתתף בהפגנות. ב'ניו יורק טיימס' הדגישו כי "האותנטיות של המסמכים לא מעידה על דיוקם".

בוושינגטון פוסט ציינו כי העובדה שהמידע הושג ככל הנראה על-ידי ריגול של ארצות-הברית אצל בת בריתה הקרובה ביותר במזרח התיכון, "עשויה ללבות יותר את מה שהיה תקופה היסטורית של אי-שקט פוליטי בישראל".

במוסד מכחישים את הדיווח. משרד ראש הממשלה שאחראי על המוסד מסר ל'ניו יורק טיימס' כי הוא בוחן את הדיווחים

ממשרד ראש הממשלה נמסר בשם המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים: "הפרסום הלילה בעיתונות אמריקאית הוא שקרי ומופרך לחלוטין. המוסד ובכיריו לא עודדו ואינם מעודדים עובדים בארגון לצאת להפגנות נגד הממשלה, להפגנות פוליטיות בכלל, או לכל פעילות פוליטית. המוסד ובכיריו המכהנים לא עסקו כלל בנושא ההפגנות, ונותרו נאמנים לערך הממלכתיות המוביל את המוסד מאז הקמתו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר