כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
המחליף של דרעי

עכשיו זה רשמי: ח"כ משה ארבל - שר הפנים והבריאות | צפו

חבר הכנסת משה ארבל מש"ס, הצהיר לפני שעה קלה אמונים לתפקידו החדש כשר הפנים וכשר הבריאות במקומו של יו"ר מפלגת ש"ס אריה דרעי | 31 חברי כנסת הצביעו בעד, אל מול 12 שהתנגדו.  (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
משה ארבל, ארכיון (יונתן זינדל, פלאש 90)

חבר הכנסת משה ארבל מש"ס הצהיר אמונים היום בצהריים (רביעי) והפך לשר הפנים והבריאות במקומו של יו"ר מפלגתו אריה דרעי. 31 חברי כנסת הצביעו בעד, מול 12 שהתנגדו.

הצהרת האמונים של השר ארבל (ערוץ כנסת)

כזכור, שלשום כתב חבר מועצת חכמי התורה הגר"מ משה מאיה במכתב שהתפרסם בשער עיתון 'הדרך',: "הוחלט כי לעת עתה ח"כ הרב משה ארבל, אשר כיהן כסגן שר הבריאות והפנים, ימונה לתפקיד שר הבריאות והפנים, עד אשר הרב רבי אריה דרעי יוכל לחזור ולהתמנות לתפקיד השר, והרב ארבל יחזור לכהן כסגנו".

את מכתבו פתח הגר"מ מאיה במתקפה על מערכת המשפט שפסלה את דרעי מלכהן כשר: "הנה כידוע, לפני כמה חודשים התקבלה ההחלטה השערורייתית על ידי אותם ערכאות שלא כדין תורה, לפסול את בחירתם של מאות אלפי מצביעים, ולמנוע מידידינו הנעלה שלוחא דרחמנא ושלוחא דרבנן יו"ר תנועת ש"ס הרב רבי אריה דרעי, מלכהן כשר".

חבר המועצת הוסיף: "וכידוע כל ראשי הקואליציה הצהירו על מחויבותם לפעול על מנת לתקן את העוול הנורא, ולתקן את החוק, כך שהרב דרעי יוכל לשוב למקומו הראוי לו, כרצון מרנן ורבנן אשר סמכו עליו את ידיהם וכרצון העם, ובינתיים מונו מ"מ כנדרש, אלא שמפאת דוחק השעה טרם הושלמה מלאכת החקיקה".

בשלב הזה הודיע: "ובהיות שלא ניתן למנות מ"מ לתקופה של מעל לשלושה חודשים, על כן נועצנו בדבר, ועל פי המלצתו של יו"ר התנועה הרב רבי אריה, הוחלט כי לעת עתה ח"כ הרב משה ארבל, אשר כיהן כסגן שר הבריאות והפנים, ימונה לתפקיד שר הבריאות והפנים, עד אשר הרב רבי אריה דרעי יוכל לחזור ולהתמנות לתפקיד השר, והרב ארבל יחזור לכהן כסגנו".

את מכתבו חתם: "חברי הכנסת של סיעת ש"ס יחד עם כלל חברי הקואליציה, יפעלו להעביר בהקדם האפשרי את החוק הנדרש על מנת לתקן את העוול, ולמנות את הרב רבי אריה דרעי לשר, כאשר הייתה באמנה איתו, להמשיך ולהרבות פעלים לתורה ולתעודה ובדאגה לכלל ולפרט כיד ה' הטובה עליו".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר