כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בליכוד מאשרים ומכחישים

ביבי פועל לפירוק מחנה יריב לוין? זו המועמדת שמנסה לקדם

אחרי שזמיר עזב בפומבי במחאה את תפקידו כקונסול ישראל בניו יורק, זו המועמדת שמנסה נתניהו למנות. האם המינוי קשור לפירוק מחנה לוין? (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו ולוין (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

ראש הממשלה נתניהו מנסה לשכנע את חברת הכנסת מאי גולן מהליכוד, להתמנות לתפקיד קונסולית ישראל בניו יורק במקומו אסף זמיר. כך דיווחה הערב (רביעי) דפנה ליאל במהדורה המרכזית של ערוץ 12.

זמיר, כזכור, שכיהן כקונסול הישראלי בניו יורק, עזב את תפקידו בעיצומן של ההפגנות נגד הרפורמה במערכת המשפט שניסתה הממשלה להעביר וחזר לישראל.

לפי הדיווח הערב, מינויה של גולן, שכיום מכהנת כשרה ללא תיק במשרד ראש הממשלה, לתפקיד השרה לקידום מעמד האישה לא הובא היום למליאה.

עוד דיווחה ליאל כי בסביבת נתניהו אומרים שראש הממשלה מייחס חשיבות רבה לתפקיד הקונסול בניו יורק בעת הזו.

בנוסף גורמים פוליטיים העריכו, כך לפי הדיווח, שנתניהו פועל לפירוק מחנה יריב לוין. בין היתר לאור ההבנה שלא יוכל להיענות למלוא לדרישותיו גם בהמשך.

בליכוד אישרו את הדיווח אך ציינו כי ההצעה לגולן הינה בשל יכולותיה באנגלית, ולא כמטרה לפרק את מחנה לוין כפי שדווח, והוסיפו כי אין מי שראש הממשלה מעריך וסומך עליו יותר (מלוין. י"ג).

"ההצעה שהוצעה לשרה גולן לכהן כקונסול בניו-יורק היא בשל יכולות ההסברה המצוינות שלה באנגלית", נמסר מהליכוד. "בניגוד לפרסום, אין לכך שום קשר לשר לוין שאין מי שראש הממשלה מעריך וסומך עליו יותר".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר