כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
יום הזיכרון

אחרי שביטלה: זו הסיבה שהשרה דיסטל אטבריאן תגיע לבני ברק

השרה גלית דיסטל-אטבריאן שהיתה אמורה להשתתף בטקס הזיכרון לחללי צה"ל, ביטלה את השתתפותה ושיתפה את עוקביה ברגשות הקשים שעורר בה הביטול | שעות ספורות לאחר מכן היא הודיעה: "אשתתף בטקס בבני ברק" (פוליטי, חדשות)

איצלה כץ | כיכר השבת |
השרה והסערה. גלית דיסטל-אטבריאן (יונתן זינדל/פלאש 90)

שרת ההסברה גלית דיסטל-אטבריאן הודיעה כי תכבד את זיכרון חללי צה"ל בטקס יום הזיכרון בבני ברק. הודעת השרה מגיעה שעות ספורות לאחר שביטלה את השתתפותה כנציגת הממשלה בטקס זהה הצפוי להתקיים ביום הזיכרון בנס ציונה "לבקשת משפחות שכולות" המזוהות עם השמאל הפוליטי.

בפוסט מרגש אותו שיתפה השרה עם עוקביה, שיתפה השרה את תחושותיה הקשות והסיבה שגרמה לה לבטל את השתתפותה בטקס בנס ציונה: "הייתי אמורה לייצג את הממשלה בבית העלמין בנס ציונה" פתחה השרה את הטקסט האמוציונאלי.

"אלא שמספר משפחות שכולות מהאזור פנו לתקשורת בקריאה פומבית שלא אגיע" מספרת דיסטל-אטבריאן. השרה חושפת את תחושותיהו הקשות: "אמרתי תמיד ואומר גם עכשיו - מול משפחות שכולות אני מרכינה ראש באופן מוחלט. בקשתם היא ציווי עבורי - לא אגיע לטקס" הודיעה השרה.

דיסטל הוסיפה כי היא שירתה בצה"ל ואף כל משפחתה הקרובה שירתה בצבא: "שירתתי בצה"ל בתפקיד משמעותי ובאופן מלא. כך גם הבת שלי ששירתה כמפקדת ביחידה שאסור לדבר עליה בקול רם".

השרה הוסיפה לתאר כיצד בנה, שעקב מצבו לא היה אמור להתגייס - "הפך עולמות" על מנת להתנדב ובסוף אף לשרת בצבא למרות מוגבלותו.

אולם, כפי שפתחה את דבריה - בקשת משפחות השכול חזקה עליה מרגשותיה העזים ועל כן הודיעה כי תכבד את בקשתם שהופנתה כאמור לתקשורת ועל כן לא תשתתף בטקס הזיכרון בנס ציונה.

אולם, שעות ספורות לאחר מכן הוזמנה השרה לטקס הזיכרון הממלכתי בבני ברק, שם ביקשו ממנה מארגני הטקס שתואיל לייצג את הממשלה ותשתתף ואף תנאם כנציגת הממשלה בבית העלמין "שומרי שבת" בבני ברק.

"ביום שלישי אגיע לבית העלמין שומרי שבת בו טמונים חללי צה"ל שלמדו באוהלה של תורה, שירתו בגבורה ונפלו למען המדינה" פרסמה השרה. "אשא שם דברים בחיל ורעדה ומתוך כבוד עצום לנופלים, לבני משפחותיהם ולמגזר החרדי האהוב והיקר" חתמה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר