כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הקמפיין נגד החרדים

שר החוץ ושר הביטחון: "הפוליטיקאים החרדים היו צריכים להגיע לטקסי יום הזיכרון"

שר החוץ אלי כהן ושר הביטחון גלנט, התייחסו הבוקר לאי-הגעת הפוליטיקאים החרדיים לטקסי יום הזיכרון ברחבי הארץ, לאחר שהופעלו עליהם לחצים מצד ארגוני המחאה נגד הרפורמה, ואמרו: "הם כן היו צריכים להגיע" (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
אלי כהן ויואב גלנט | ארכיון (אבשלום שושני, פלאש 90)

לאחר שהשר גולדקנופף וסגן השר טסלר ועוד פוליטיקאים חרדים, הודיעו כי הם לא ישתתפו בטקסי יום הזיכרון, לנוכח המחאה שהובטחה במידה ויגיעו לקברים והרצון לשמור על כבוד המתים, שר הביטחון גלנט ושר החוץ כהן, אומרים הבוקר (שלישי), כי הם סבורים שהם כן היו צריכים לבוא.

בריאיון הבוקר לגל"צ, אמר שר הביטחון יואב גלנט: "זו מציאות שבה אנחנו נחליט להדיר את נציגי הציבור, מצד כזה או אחר, מפני שפוליטיקה חדרה אל תוך המקום הקדוש הזה - היא בלתי נסבלת". גלנט תהה: "בשנת 74', לאחר מלחמת יום כיפור, מישהו חשב להדיר את מה שכינו 'ממשלת המחדל'? זו סיטואציה קשה יותר ממה שאנחנו נמצאים בה. אף אחד לא העלה על הדעת שהם לא יכנסו לבתי העלמין".

שר החוץ אלי כהן אמר הבוקר ברדיו ללא הפסקה בנוגע לטקסי הזיכרון: "זה יום שבו משאירים את המחלוקות והדעות האישיות בצד. אני מגיע היום לא בתור איש פוליטי או נציג של מפלגה, אני מגיע בתור שר בממשלה. בעיניי אותו דבר איתמר בן גביר והאחרים. גם הפוליטיקאים החרדים היו צריכים להגיע".

שר החוץ הוסיף ואמר לגבי החרדים: "הופעל עליהם לחץ אדיר והם נכנעו לאותו לחץ. לדעתי הם כן היו צריכים להגיע".

בנוגע להגעת בן גביר והרעש שנוצר סביב זה, אמר כהן: "אולי להבא צריך לחשוב על שיבוצים שיהיו יותר מותאמים. זה אולי מקום שיש לאפשר בו גמישות מסוימת כזו או אחרת".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר