כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
קמפיין הפחדה?  • צפו

צעקות ומחיאות כפיים: נאום בן גביר בבית העלמין בבאר שבע

כשניסו להפריע לדבריו במהלך נאומו הגיב: "תנו להם לצעוק". כשסיים מחו רבים בקהל כפיים | נאום בן גביר בבאר שבע, חרף אזהרות ומחאות (בארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נאומו של בן גביר בבאר שבע (צילום: עוצמה יהודית)

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, הגיע היום (שלישי) לבית העלמין הצבאי בקריית גת ונשא דברים במקום. בואו עורר סערה, לאחר שלפי דיווחים בתקשורת משפחות שכולות התנגדו לבואו.

בן גביר נשא דברים במשך מספר דקות, כשסביבו אבטחה כבדה, וכשסיים את דבריו מחו לו רבים בטקס כפיים. כאשר היו מי שניסו להפריע לדבריו במהלך הטקס, הגיב ואמר: "תנו להם לצעוק".

בן גביר סיפר במהלך נאומו על הלוחם אסיל סוועד, שהיה בן 22 בלבד כאשר נהרג עת הגיע מחבל בן עוולה שביקש לדקור לוחמים, למחסום שועפט במזרח ירושלים. "אסיל ז"ל, הוא לוחם מג"ב האחרון שנפל בפעילות מבצעית. הוא היה שומר ירושלים, התעקש לחתום בשירות קבע והיה אמור לחזור הביתה באותו סוף שבוע מר ונמהר", אמר בן גביר.

"אך גם משפחתו, משפחת סוועד היקרה שהכרתי אותם במהלך הלוויה שלו, הפכה להיות חלק מאותן משפחות רבות, ששומעות את הדפיקה על דלת ביתן, אותה דפיקה מבשרת רעות שלאחריה באה צעקה ושנים ארוכות של בכי וכאב. דפיקה שהפכה להיות חלק מהסיפור הישראלי והמציאות שלנו לאורך כל ההיסטוריה".

השר לביטחון לאומי הוסיף: "הסיפור הזה משותף לכולנו, לחילוניים, לדתיים, למשפחות מהעיר מהכפר מהדרום והצפון, מההתיישבות אל הקיבוץ, ביישובים הדרוזים, הצ'רקסים והבדואים. הסיפור של כולנו נראה לא פעם כסיפור, עצוב קשה ומייאש.

"למול מסירות הנפש וההקרבה שלכם משפחות קדושות וגיבורות, מילותינו נעשות קטנות ומצטמצמות לחרוט על מצבות האבן הצנועות. מצבות ששפתן היא רק שם, גיל, תאריך נפילה, ההורים וכמעט לא עוד.

כמה מעט וכמה הרבה. עולם ומלאו. עולם מלא של עלומים שכלו, חלומות שנגוזו, שאיפות שעלו בעשן, שרשרת דורות שנגדעה. נצח ישראל לא ישקר. לא בכדי נסמך יום הזיכרון ליום העצמאות, אלא כדי לבטא את עוצמתם המטלטלת והשזורה של החיים והשכול. של התוגה והשמחה ובעיקר כדי לבטא את החוב הגדול שאנחנו חייבים לכולכם משפחות יקרות וגיבורות".

בשלב הזה אמר בן גביר: "מעריכים אתכן, אוהבים אתכן, מחבקים אתכן חיבוק גדול ותמיד תמיד נזכור, שאחים אנחנו בני עם אחד אנחנו, ושדווקא מתוך החושך הגדול והכאב, בעזרת השם יתברך ואנשי כוחות הביטחון הגיבורים והאזרחים האמיצים, צמח לו עם לתפארת שבנה מדינה משגשגת שמהווה את ניצחון האור על החושך.

"מדינה חפצת חיים, שקנתה את חיי האומה, בזכות מסירות הנפש של בניה, הם היקירים שלכם, האהובים שלכם שבזכותם אנחנו כאן! כאמירתו המכופלת של הנביא יחזקאל: "ואומר לך בדמיך חיי, ואומר לך בדמיך חיי".

צפו בוידאו.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר