לפיד ממשיך לדשדש

ארבעה סקרים שונים אחרי "המבצע המושלם": גוש הימין מזנק | הנתונים המלאים

אחרי תקופה קשה בסקרים: גוש הימין מזנק היום בכל הסקרים שפורסמו בארבעת ערוצי הטלוויזיה הערב | גם בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, נתניהו שב להוביל | יש עתיד ממשיכה לדשדש בסקרים ובני גנץ מתחיל לאבד את הכוח הרב שצבר בסקרים האחרונים (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו מגיע היום לישיבת הממשלה (יונתן זינדל, פלאש 90)

ערוץ 11

מהסקר שפורסם הערב בערוץ ונערך על ידי דודי חסיד, המגמה של הסקרים מהשבועות מתהפכת - ונתניהו ומפלגתו שבים להוביל.

אילו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד בראשות נתניהו הייתה מקבלת 28 מנדטים, כאשר מפלגתו של בני גנץ, שהובילה לאחרונה בסקרים יורדת ומקבלת 26 מנדטים.

המפלגות החרדיות מקבלות על פי הסקר שבעה עשר מנדטים, כאשר ש"ס עם עשרה מנדטים ויהדות התורה מסתפקת במה שיש לה היום - שבעה מנדטים.

על פי התוצאות, המפלגה השלישית בגודלה היא יש עתיד, שמקבל 18 מנדטים בלבד. אחריה באה מפלגת הציונות הדתית ועוצמה יהודית עם עשרה מנדטים.

מפלגתו של איווט ליברמן מקבלת על פי הסקר שישה מנדטים, רע"מ בראשות מנסור עבאס עם חמישה מנדטים, כמו גם מפלגות חד"ש תעל ומרצ. מי שעדיין נותרות מתחת אחוז החסימה הן המפלגות - העבודה ובל"ד.

הליכוד בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו משנה מגמה ומתחזקת ל-28 מנדטים - שלושה מנדטים יותר מהסקר הקודם. כך עלה הערב (ראשון) מסקר שפורסם בחדשות הערב בכאן 11. על פי הסקר, המחנה הממלכתי של בני גנץ עם 26 מנדטים - ירידה של ארבעה מושבים, ויש עתיד ממשיכה לדשדש עם 18 מנדטים.

בשאלת ההתאמה לראש הממשלה, נתניהו מקבל 43% לעומת 33% ליאיר לפיד. במידה וגנץ יתמודד מולו, נתניהו יקבל רק ארבעים אחוזים וגנץ ביתרון עליו עם 41 אחוזים.

לפי התוצאות, גוש הימין - חרדים, דתיים והליכוד, מתחילים להתאושש וזוכים על פי הסקר לחמישים וחמישה מנדטים, ואילו שאר מפלגות האופוזיציה מגיעות לשישים מנדטים (להוציא את חד"ש תע"ל).

חדשות 12

גם בסקר של חדשות 12 ומכון מדגם, שעד עתה לא ניבא גדולות לממשלה הנוכחית, ישנם סימני התאוששות, כאשר מפלגת הליכוד מקבלת 27 מנדטים, כמו המפלגה של בני גנץ.

המפלגות החרדיות מקבלות על פי הסקר שבעה עשר מנדטים, כאשר ש"ס עם עשרה מנדטים ויהדות התורה מסתפקת במה שיש לה היום - שבעה מנדטים.

גם בסקר הנוכחי, לפיד ממשיך לדשדש סביב ה-18 מנדטים, אחריו באה מפלגת הציונות הדתית ועוצמה יהודית עם עשרה מנדטים (עוצמה יהודית - 6 והציונות הדתית - 4).

גם בסקר הנוכחי, ישראל ביתנו עם שישה מנדטים וחד"ש-תע"ל, רע"מ של מנסור עבאס ומר"צ עם חמישה מנדטים - כל אחת.

מפלגת העבודה לא מצליחה להתרומם גם בסקר זה והיא לא עוברת את אחוז החסימה - כמו מפלגת בל"ד שאף היא לא עוברת.

בשאלה מי מתאים לכהן כראש ממשלה, התמיכה בנתניהו עולה והוא מקבל 38 אחוזים לעומת בני גנץ שמסתפק ב-37 אחוזים, אחרי שבסקר הקודם, הוא הצליח לקבל למעלה מארבעים אחוזים.

בשאלה מי מתאים יותר לראשות הממשלה נתניהו או לפיד, ראש הממשלה זוכה ל-42% תמיכה, ואילו ח"כ לפיד עם 28% בלבד.

לפי התוצאות, גוש הימין - חרדים, דתיים והליכוד, מתחילים להתאושש וזוכים על פי הסקר לחמישים וארבעה מנדטים, ואילו שאר מפלגות האופוזיציה מגיעות ל-61 מנדטים (להוציא את חד"ש תע"ל).

חדשות 13

בסקר מנדטים של חדשות 13 ופרופ׳ קמיל פוקס, שנערך בחג הפסח, מפלגות הקואליציה הדרדרו וקיבלו 46 מנדטים, הערב הם מתחזקים משמעותית ביותר מעשרה מנדטים.

בסקר הנוכחי, יש יתרון ל'המחנה הממלכתי' בראשות גנץ, בשונה מכל הסקרים שפורסמו הערב. המפלגה של גנץ היא הגדולה ביותר והיא מקבל 30 מנדטים, כאשר אחריה הליכוד עם 25 מנדטים.

המפלגות החרדיות בסקר זה מתחזקות לעומת הסקרים האחרים וזאת בשל העלייה של 'יהדות התורה' שזוכה לשמונה מנדטים ואילו ש"ס מקבל עשרה מנדטים.

המפלגה השלישית בגודלה גם בסקר זה, היא יש עתיד שגם פה היא מדשדשת סביב השמונה עשרה מנדטים. מפלגתו של איווט ליברמן מקבלת חמישה מנדטים בחבד.

הציונות הדתית מקבלת שמונה מנדטים ואילו עוצמה יהודית מסתפקת בחמישה מנדטים בלבד, חד"ש תע"ל, גם עם חמישה מנדטים ואילו רע"מ מקבלת שישה מנדטים. בל״ד, העבודה ומרצ לא עוברות את אחוז החסימה.

57% מהנשאלים סבורים כי מבצע ״מגן וחץ״ היה מוצלח, לעומת 24% הסבורים שלא. 58% השיבו - כי ישראל ניצחה במבצע לעומת 8% שהשיבו הג׳יאהד האיסלאמי.

לגבי תפקודו של רה״מ בנימין נתניהו- 54% השיבו כי תפקודו היה טוב במהלך המבצע, לעומת 29% שהשיבו שתפקודו לא היה טוב.

37% מאמינים כי ממשלת בנט לפיד ניהלה טוב יותר את המצב הביטחוני מול עזה לעומת 34% ממשלת נתניהו.

לפי התוצאות, גוש הימין - חרדים, דתיים והליכוד, מתחילים להתאושש וזוכים על פי הסקר לחמישים ושישה מנדטים, ואילו שאר מפלגות האופוזיציה מגיעות ל-59 מנדטים (להוציא את חד"ש תע"ל).

ערוץ 14

מסקר מנדטים חדש של חדשות 14 שבוצע על ידי דיירקט פולס, עולה כי אין תזוזות משמעותיות במפה הפוליטית לעומת סקרים קודמים.

מפלגת הליכוד מקבלת על פי הסקר מספר מפתיע של 31 מנדטים, כאשר המחנה הממלכתי נמצא מעט אחריה והוא עומד על 27 מנדטים.

המפלגות החרדיות מקבלות על פי הסקר שבעה עשר מנדטים, כאשר ש"ס עם עשרה מנדטים ויהדות התורה מסתפקת במה שיש לה היום - שבעה מנדטים.

מפלגת יש עתיד שבכל הסקרים הקודמים דשדשה סביב ה-18 מנדטים, מקבלת בסקר הנוכחי 16 מנדטים בלבד, כאשר הבאה אחריה היא מפלגות הציונות הדתית - עוצמה יהודית שמקבלות 10 מנדטים - 5 לכל אחת.

ישראל ביתנו מקבלת בסקר זה כמו מרבית הסקרים - חמישה מנדטים, כמו שמקבלת מפלגת רע"מ בראשות ח"כ מנסור עבאס. חד"ש-תע"ל ומרצ מקבלות כל אחת ארבעה מנדטים.

לפי התוצאות, גוש הימין - חרדים, דתיים והליכוד, מתחילים להתאושש וזוכים על פי הסקר לחמישים ושמונה מנדטים, ואילו שאר מפלגות האופוזיציה מגיעות ל-58 מנדטים (להוציא את חד"ש תע"ל).

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה מוביל נתניהו עם 47%, גנץ אחריו עם 35% ויאיר לפיד עם 17%.

במבחן התאמה ראש בראש בין גנץ לנתניהו, מוביל גנץ עם 46% לעומת 44% לנתניהו. ראש בראש בין נתניהו ללפיד – נתניהו מוביל עם 47%, לעומת 36% ליאיר לפיד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר