"הצדדים הגיעו להבנות"

דיווח: התקדמות משמעותית בשיחות בבית הנשיא על הרפורמה המשפטית

על אף חוסר ההסכמה בנוגע לוועדה למינוי שופטים, הצליחו נציגי הקואליציה והאופוזיציה להגיע להבנה לפחות בשני נושאים • גנץ: "ללא הסכמות על הוועדה - לא נסכים על כלום" (פוליטי)

איצלה כץ | כיכר השבת |
"גלו מנהיגות". יצחק הרצוג (יונתן זינדל/פלאש 90)

אופטימיות זהירה: נציגי הקואליציה והאופוזיציה הצליחו להגיע להבנות בשיחות בבית הנשיא לפחות בשני נושאים: מעמד היועצים המשפטיים ועילת הסבירות. לפי הדיווח של זאב קם ב'כאן 11', נציגי האופוזיציה מסכימים עם נציגי הקואליציה על כך שצריך שינוי מהותי בכל הנוגע לשימוש השופטים בעילת הסבירות.

אולם, ב'מחנה הממלכתי' של בני גנץ ממהרים לצנן את ההתלהבות ומצהירים כי בכל הנוגע לנושא העיקרי שהוא הוועדה למינוי שופטים, לא חלה שום התקדמות במגעים, וכל התקדמות בנושא אחר תלויה בהתקדמות בעניין הוועדה.

נשיא המדינה יצחק הרצוג התבטא אמש (שלישי) על המגעים וביקש מהצדדים לנבות ולהגיע להבנות בכל דרך שהיא למרות הלחץ הציבורי שמופעל כלפי שתי המחנות: "זה דורש אומץ מנהיגותי לדעת שלא כל דבר הוא בחינה של 'ייקוב הדין את ההר' ועליכם לגלות מנהיגות".

דבריו באים ברקע הקולות שמושמעים לאחרונה מכיוונם של שר המשפטים יריב לוין ויו"ר ועדת החוקה של הכנסת שמחה רוטמן על כך שעד סוף כנס הקיץ הקואליציה חייבת להעביר את הרפורמה המשפטית או חלק ממנה באופן חד צדדי אם לא יצליחו להגיע להבנות בבית הנשיא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר