"מלחמה ארוכת טווח"

דוד ביטן 'עוקץ' את האוצר ומציג: כך נלחמים ביוקר המחיה

יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת תקף את משרד האוצר שלא נלחם ביוקר המחיה ומציג שורה של הצעות חוק לטיפול במונופולים במשק ובעליות המחירים: "נתנו לאוצר צ'אנס לטפל בזה ולא טיפלו, אז אנחנו חופשיים" (פוליטי, כלכלה)

איצלה כץ | כיכר השבת |
דוד ביטן בוועדת הכלכלה היום (צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת)

"האוצר לא מטפל ביוקר המחיה": יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת דוד ביטן תקף היום (שני) בחריפות את משרד האוצר שלטענתו לא מטפל מספיק ביוקר המחיה. ביטן הוסיף ופירט שורה של הצעות חוק לטיפול במונופולים הגדולים במשק.

בדיון שנערך בוועדת הכלכלה, בירך יו"ר הוועדה את ראש הממשלה בנימין נתניהו על החלטתו להקים ועדת שרים מיוחדת שתפקידה לטפל בעליית המחירים ובאינפלציה הגבוהה שיוצרים את יוקר המחיה מהקשים שידעה המדינה בעשורים האחרונים.

לאחר מכן עבר ביטן לתקוף את האוצר: "זה לא תפקיד ועדת הכלכלה לעשות את המלחמה הזו ולחוקק חוקים, זה התפקיד של הממשלה, של שר האוצר, ראש הממשלה ושר הכלכלה. אנחנו עדיין לא רואים הצעות שנלחמות בבעיה עכשיו ושיכולות להפחית מחירים כרגע".

יו"ר ועדת הכלכלה הוסיף לתקוף את האוצר שלא בלם את עליית מחירי החלב - עלייה לה השלכות על שאר המוצרים במשק: "זה שרוצים להילחם במונופולים זה חשוב מאוד, המלחמה ביוקר המחיה היא ארוכת טווח ומשפיעה לאט לאט, אבל אני ביקשתי משר האוצר לעצור את עליית מחירי מוצרי החלב המפוקחים והזהרתי שאם זה לא יקרה זה יוביל לעליית מחירים גדולה וזה מה שקרה".

ביטן עבר להציג את התוכניות שלו למאבק ביוקר המחיה: "אז כמו שהבטחנו, בתחילת השבוע הבא נגיש הצרות חוק שהראשונה בהן להשוואת מע"מ על במזון ל-OECD עד 8 אחוז. הצעת חוק נוספת תהייה בנושא הבנקים שתטפל בדרך עקיפה במי שיש לו משכנתה לדירה ראשונה של עד מיליון וחצי שקל, אותם אנשים יקבל נקודות זיכוי במס הכנסה כדי להתמודד עם עליית הריבית".

ביטן הוסיף לפרט את הצעדים בנושא יוקר הדיור: "בנוסף, באשר לבנקים שלא נותנים הטבה בפיקדונות ללקוחות – נגיש הצעת חוק שתעלה את המס על הרווחים שנובעים מהעלאות הריבית. אם הבנקים לא רוצים לשלם מס אז שיתנו הטבות בריבית הפיקדונות".

גם משרד התחבורה לא חמק משבט לשונו של יו"ר ועדת הכלכלה שתקף את עליית מחירי החניה העירוניים בתל אביב: "אני מאוכזב ממשרד התחבורה שלא טיפל בעליית מחיר החנייה בתל אביב. הבנו שאת עיריית תל אביב זה לא מעניין, אז ביקשתי להכין הצעת חוק שמבטלת את ההעלאה הזו ומבטלת את החוק שמאפשר לרשויות להעלות מחיר חניה בלי הסכמה מאף אחד. בנוסף נשקול להעביר 30% מקנסות החניה לאגף התנועה במשטרה לטובת בטיחות בדרכים".

הוא סיים את דבריו בעקיצה ברורה כלפי משרד האוצר: "נתנו לאוצר צ'אנס לטפל בזה ולא טיפלו, אז אנחנו חופשיים לעשות מה שאנחנו חושבים ותמסרו לשר האוצר ולראש אגף התקציבים שיהיו עוד חוקים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר