"חולה בפריפריה משלם יותר"

ח"כ ברוכי קרא לשוויון במחיר פינוי באמבולנס | זאת תגובת משרד הבריאות

חבר הכנסת מ'יהדות התורה' קרא בדיון מיוחד אותו יזם להשוות את מחיר הפינוי באמבולנס ללא קשר למרחק: "חולה בפריפריה גם גר רחוק וגם משלם יותר" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הדיון בכנסת (צילום: ללא קרדיט)

חבר הכנסת אליהו ברוכי מיהדות התורה זימן היום (שני) דיון מיוחד בכנסת בנוגע לתעריפי הפינוי באמבולנס, שיצרו פערים כשאנשים שגרים רחוק מבתי החולים, בעיקר אנשים המתגוררים בפריפריה, משלמים יותר.

"יש פה עוול כפול", פתח חה"כ אליהו ברוכי את הדיון שהתקיים בוועדה לצמצום פערים חברתיים "הרי זה לא סוד שמי שמתגורר במקומות המרוחקים מבתי החולים שייך בדרך כלל למעמד הסוציו אקונומי הנמוך יותר."

עוד אמר: "עכשיו מתברר, שגם כשהוא במקרה חירום, הוא נדרש לשלם לפי מרחק הנסיעה. מילא אם היה מדובר במקרה בו הוא בחר להעדיף בית חולים אחד על פני בית חולים אחר, החרשתי. אבל כאן מדובר כשהוא מבקש להתפנות לבית החולים הקרוב, ובעצם מדינת ישראל מודיעה לו: אין בית חולים קרוב - תשלם יותר".

נציגים של משרד הבריאות שהגיעו לדיון הסכימו כי מדובר בעוול והביעו נכונות לתקן את המצב, אך גלגלו את האחריות הכלכלית למשרד האוצר כדי שיורה על תוספת תקציב.

חבר הכנסת ברוכי הוסיף כי "הבקשה שלי בדיון הזה, היא לא לעשות הנחות לאף אחד ופשוט ליצור שוויון. אנחנו מדברים על פריפריה בכל הרבה דברים 'גדולים', ובלי לשים לב מאפשרים קיפוח שהוא בלתי נסלח. התמחור היום בעצם אומר דבר אחד: חולה בפריפריה שמתפנה באמבולנס משלם עבור חולה במרכז. זה עוול בלתי נתפס".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר