מתיחות בקואליציה

השר לוין לנתניהו בשבת: "דחיית הרפורמה - הקפאה למוות"

המתיחות הקשה בין שר המשפטים לוין לראש הממשלה נתניהו, נמצאת בשיאה בימים אלו כששורש המחלוקת היא פשרת האופוזיציה - חקיקת חוק היועמ"ש תמורת הקפאת חקיקת מינוי השופטים (פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
כבר לא רואים עין בעין. לוין ונתניהו (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

מתיחות עזה שוררת בין שר המשפטים יריב לוין לבין יו"ר מפלגתו ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך חושף הערב (ראשון) הפרשן הפוליטי הבכיר עמית סגל בחדשות הערב ב-N12. לפי הדיווח, השניים לא מצליחים להגיע להבנות כיצד על הקואליציה להתנהל בנוגע לרפורמה המשפטית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נוטה לקבל את ההבנות שהושגו ואשר דווח עליהן כאן ב'כיכר השבת', לפיהן הקואליציה תקבל את חוק היועמ"שים הכולל את היכולת לפטר יועמ"ש משרדי בתנאים מסויימים לצד הגבלת הכהונה ל-6 שנים בלבד.

עוד כלול בחוק היועמ"שים היכולת לשר לערער על החלטות יועמ"ש משרדו בפני היועץ המשפטי לממשלה. כמו כן, לפי חוק היועמ"ש, תוכל הממשלה לבחור לעצמה יועץ אחר במקרה והיועמ"ש יסרב להגן על החלטות הממשלה בפני בית המשפט העליון.

גם עילת הסבירות תתבטל במקרה של חקיקה שנוצרה כמדיניות ממשלתית או משרדית ותשאר רק במקרים ש עתירות פרטיות אשר אינן נוגעות באופן ישיר למדיניות הממשלה או השר המתווה.

בתמורה לכך, תקבל האופוזיציה נציג בוועדה לבחירת שופטים לצד עצירה ודחייה של הליך חקיקת הרפורמה המשפטית על שלל נושאיה חמעט אלו המוזכרות לעיל.

לעומת ראש הממשלה, שר המשפטים יריב לוין טוען, כי דחיית החקיקה והמשך הרפורמה, לא תיוותר 'דחייה' בהגדרתה, אלא תוקפא למוות מאחר ולא ימצא זמן ראוי לקידומה בהמשך חייה של הממשלה הנוכחית.

לפי הדיווח, כבר בימים הקרובים צפוי ראש הממשלה להחליט כיצד לנהוג במתווה המתגבש עם האופוזיציה, האם לקבל את דעתו של שר המשפטים או לכפות את דעתו שלו ובכך אולי, להראות לשר המשפטים לוין את הדרך החוצה מהממשלה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר