לא נרגעת

 חברת הכנסת גוטליב לראש הממשלה נתניהו: "לא כולם מטומטמים" 

הח"כית הסוררת האשימה את ראש הממשלה נתניהו, כי הוא זה שתמך במועמדת האופוזיציה קארין אלהרר: "בלשכתך אמרת לי שלא משנה מי ייבחר כי ממילא מייד תשנו את מבנה הוועדה כשניסית לשכנע אותי להצביע לאלהרר" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
"לא מאמינה לך". טלי גוטליב (צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90)

המתיחות בליכוד: חברת הכנסת טלי גוטליב ממשיכה לתקוף את ראש הממשלה נתניהו חזיתית ולא בוחלת בהאשמת נתניהו כמי ששיקר לבוחריו: "רוה״מ נתניהו. שמעתי שאמרת לשרים שבגללי התעכבה החקיקה ביחס למינוי השופטים. תניח בבקשה שלא כולם מטומטמים".

גוטליב הוסיפה וחשפה קבל עם ועדה כי נתניהו דחף לבחירתה של נציגת האופוזיציה קארין אלהרר לוועדה למינוי שופטים: "בלשכתך אמרת לי שלא משנה מי ייבחר כי ממילא מייד תשנו את מבנה הוועדה כשניסית לשכנע אותי להצביע לאלהרר. אזכירך שאמרתי לך בנוכחות השרים שאינני מאמינה ואתה לא תיגע במינוי השופטים".

בליכוד הכחישו כי ראש הממשלה עומד מאחורי בחירתה של אלהרר וכתבו: "אף אחד לא ביקש מטלי גוטליב להצביע בעד אלהרר, כל שהתבקש ממנה הוא לשמור על משמעת קואליציונית ולהסיר את מועמדותה".

כזכור, בעקבות אי ציותה של גוטליב להוראתו של נתניהו בעצם השארת מועמדותה לנציגת הקואליציה לוועדה למינוי שופטים, הוטלו על הח"כית הסוררת שורה של סנקציות בהם שלילה מכל חברויותיה בוועדות הכנסת השונות. מגוטליב תשלל האפשרות לייצג את הליכוד מעל בימת הכנסת.

גוטליב הודיעה כי תלחם בסנקציות ואף איימה כי תפנה לבג"ץ על מנת להסיר את הסנקציות הבלתי חוקיות לטענתה. גוטליב טוענת, כי בשל עובדת היותה של ההצבעה על נציגי הכנסת לוועדה למינוי שופטים - חשאית, הרי שעצם מועמדותה לא מהווה הפרה של המשמעת הקואליציונית וממילא אין כל עילה להטלת סנקציות כנגדה.

"חובתי וזכותי לעבודה פרלמנטרית בכנסת. הציבור משלם לי בדיוק על זה. סתימת פי בסנקציות דרקוניות ובלתי מבוקרות היא נפסדת ובלתי חוקית. לאחר בירור בדבר אי סבירות ואי חוקיות ההחלטה בענייני, בכוונתי להגיש ליועמ״ש הכנסת התראה לפני פניה לבג״ץ. הכנסת היא לא המערב הפרוע" טענה חברת הכנסת גוטליב לעוקביה ברשת החברתית 'טוויטר'.

אולם, היועת המשפטית של הכנסת, עו" שגית אפק לא קיבלה את עמדתה של גוטליב וטענה כי השארת המועמדות של גוטליב לוועדה - יש בה משום הפרה של המשמעת הקואליציונית ובשל כך, הסנקציות שהוטלו עליה חוקיות לחלוטין.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר