"עם חמאה לא יוצאים לשמש"

ש"ס: "'עוצמה יהודית' מנסה לסחוט תפקיד לרב שמואל אליהו, זו סחטנות פוליטית"

יממה לאחר שנציגי 'עוצמה יהודית' נמנעו בהצבעה על הארכת כהונת הרבנים הראשיים ודחיית הבחירות, בש"ס יוצאים למתקפה חריפה נגד איתמר בן גביר: "מנסים לסחוט תפקידים לאביו של עמיחי אליהו, טוהר הבחירות לא הולך עם סחטנות פוליטית״ | כל הפרטים (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
דרעי ובן גביר במליאת הכנסת (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

בש"ס עולים - שוב - להתקפה חריפה נגד השר איתמר בן גביר וסיעתו 'עוצמה יהודית' וטוענים כי בכירי מפלגתם ניסו לסחוט תפקידים עבור הגאון רבי שמואל אליהו, אביו של השר שמואל אליהו, בתמורה לתמיכה בחוק דחיית הבחירות לרבנות הראשית והארכת כהונת הרבנים המכהנים.

כזכור, אתמול אושרה בקריאה ראשונה הצעת החוק לדחיית הבחירות לרבנות אך חברי הכנסת של 'עוצמה יהודית' נמנעו בהצבעה בטענה כי מדובר בתרגיל פוליטי בניגוד לטוהר הבחירות הנצרך לבחירות לרבנות.

בכיר מאוד בש”ס תוקף בחריפות את איתמר בן גביר ומפלגתו וטוען: ״בזמן שדוברות עוצמה יהודית מוציאה הודעה על טוהר הבחירות. בכירי מפלגתם כבר יומיים מנסים לסחוט תפקידים לאביו של עמיחי אליהו הרב שמואל אליהו - לרב ראשי וכן בקשה לתפקידים בכירים"..

לדברי הבכיר: "אם רק היו מקבלים מחצית מבקשותיהם הרי שאמש הם היו המצביעים הראשונים במליאה ומגדולי המגינים על דחיית הבחירות. איתמר צריך ללמוד שעם חמאה לא יוצאים לשמש וטוהר הבחירות לא הולך עם סחטנות פוליטית״.

אמש, לאחר שנמנעו בהצבעה על דחיית הבחירות, תקפו ב'עוצמה יהודית' ואמרו: "בחירות לרבנות הראשית מחייבות טוהר מידות, ונקיות כפים, ללא תרגילים פוליטיים, בלי שום טריקים ושטיקים, אין שום טעם בדחיית הבחירות. שינוי כללי משחק תוך כדי תנועה פוגע בטוהר הבחירות ולכן סיעת עוצמה יהודית נמנעה בהצבעה".

בכיר בעוצמה יהודית בתגובה: "מפלגת ש"ס עדיין לא נתנה הסברים לציבור הימני בישראל מדוע תמכה מאחורי הקלעים בקארין אלהרר, כשתענה על זה קודם אח"כ נתייחס לכל השאר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות