"אנרכיה ברחובות"

ארגוני הימין דרשו ויו"ר הוועדה אישר: דיון בנושא האכיפה בקפלן

חבר הכנסת שמחה רוטמן דרש מנציגי הפרקליטות והמשטרה להשתתף בדיון דחוף בנושא אוזלת היד של מערכת האכיפה בישראל כנגד האנרכיה בתל אביב: "אכיפה בררנית היא מדרון חלקלק". אפרת רייטן: "אתם רוצים שישברו למפגינים שלנו ידיים ורגליים" (פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
פורעים בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90)

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת חבר הכנסת שמחה רוטמן כינס הבוקר (שני) את נציגי הפרקליטות והמשטרה לדיון דחוף בנושא אוזלת ידה של מערכת אכיפת החוק בהפגנות מתנגדי הרפורמה המשפטית בתל אביב. בדיון השתתפו גם חברי כנסת נוספים מסיעות הימין והשמאל בכנסת.

תחת הכותרת "מדיניות חסימת הכבישים של משטרת ישראל ואופן יישומה בהפגנות המתקיימות לאחרונה", הציגו חברי הכנסת חברי הכנסת אוהד טל ואלמוג כהן תמונות בהן נראית בבירור אכיפה בררנית והכלה בלתי מוצדקת של חסימות הכבישים על ידי משטרת ישראל. ח"כ קלנר זעם: ""חייב להיות חוק אחד לכולם".

עו"ד בועז ארזי מרגבים טען כי "נראה כי המדיניות נאכפת לפי יחסי הציבור של אותה הפגנה, מתי מותר לפגוע בחופש התנועה ומתי לא?" ודרש מהועדה לקבל תשובות ברורות לגבי מדיניות הטיפול בחסימות הכבישים.

חבר הכנסת אריאל קלנר (הליכוד) הראה תמונות מהפגנות הימין בהן נראות המכת"זיות המפורסמות של משטרת ישראל בעוד בחסימות הכבישים בהפגנות השמאל לא הופיעה המשטרה בכלל. מנגד טענה ח"כ אפרת רייטן (העבודה): "אתם פשוט רוצים נקמה ורוצים שישברו למפגינים שלנו ידיים ורגליים".

הכישלון יתום

בפרקליטות הפילו את האשמה כולה על המשטרה וטענו: "עד כה הגיע אלינו מהמשטרה תיק אחד בנוגע לסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה". ואילו נציג המשטרה טען להגנתו כי "בממ"ז אין קווים אדומים שמוגדרים מראש, אלא מופעל שיקול דעת. במהלך 2023 נעצרו 626 חשודים בנדון מכלל ההפגנות ומתוכם הוגשו 4 כתבי אישום בלבד" כאשר אין בנתונים אבחנה מאיזו מחאה העצורים.

יו"ר תנועת 'אם תרצו' מתן פלג שהיה שותף להזמנת הדיון מסר: "אכיפה בררנית היא פשע בלתי נסלח של הפרקליטות והמשטרה. לא ייתכן שנערות בנות 14 ייעצרו ויושלכו לכלא, בעוד שכעת אלפי מפגינים חוסמים כבישים, ראשי המחאה מצהירים על מרד ומרי אזרחי ויש אפילו הקוראים לסרבנות, ולא משלמים שום מחיר פלילי על מעשיהם. די להנחות לאנרכיסטים".

גם עו"ד בועז ארזי מתנועת רגבים שאף היא הזמינה את הדיון מסר: "משטרת ישראל נותנת יד לאנרכיה ברחובות. לאורך חודשים אנו עדים לכך שהמשטרה עצמה מייצרת כאוס: חוסמת כבישים שעות ארוכות לפני תחילת ההפגנה, או חוסמת אותם גם כאשר יש קומץ מפגינים בלבד. כך המשטרה מאפשרת שוב ושוב למפגיני השמאל לעצור את עורקי החיים, כשעד היום נעצרו מפגינים בודדים ולא הוגש ולו כתב אישום אחד והמפגינים באצטלה של "אבירי הדמוקרטיה" רומסים אותה מדי שבוע."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר