כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"ראוי לצל"ש"

השר בן גביר שוחח עם האזרח שנטרל את המחבל: "אני אגבה אותך"

בעקבות התיעוד שבו נראה אזרח מנטרל את המחבל שביצע את הפיגוע בתל אביב, השר איתמר בן גביר התקשר לאזרח וגיבה אותו: "מעריך אותך" | בן גביר והמפכ"ל סיכמו לבחון איך לציין לשבח את האזרח (פוליטי)

קובי רוזן | כיכר השבת |
השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר משוחח עם האזרח שחיסל את המחבל בתל אביב

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ומפכ"ל המשטרה קובי שבתאי הודיעו כי יבחנו כיצד להעניק צל"ש לאזרח שחיסל את המחבל שביצע את הפיגוע המשולב דריסה ודקירה מוקדם יותר היום (שלישי) בצפון תל אביב.

בהודעה משותפת של השניים נכתב: "בתום חקירת הפיגוע בתל אביב , יבחנו השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ומפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, את הדרך לציין לשבח את האזרח שניטרל היום את המחבל בזירה ובכך מנע פיגוע קשה יותר".

שבתאי ובן גביר ציינו בהודעתם המשותפת כי האזרח הוא גיבור שסיכן את חייו והציל חיי חפים מפשע: "עד כה ממצאי החקירה והעדויות עולה כי האזרח פעל בתושייה תוך שסיכן את חייו אך פעל בנחישות להציל חיים ולמנוע את המשך הפיגוע הקשה".

מוקדם יותר היום, שוחח בן גביר עם האזרח ושיבח אותו על אומץ ליבו: ""אני רוצה לחזק אותך, הצלת חיים של אנשים, אתה גיבור. אחד הדברים הכי חשובים זה שאזרח נושא נשק ומגן על אנשים. מעריך אותך, ומעריך כל אזרח שמצליח חיים של אנשים".

בן גביר התייחס לסערה שהתעוררה כתוצאה מפרסום התיעוד בו נראה האזרח יורה במחבל והתחייב להעניק לאזרח גיבוי מלא: "אני הולך לתת לך גיבוי ציבורי, שלא תהיה כאן אי-הבנה, אני הולך להגיד את זה לכולם שאף אחד לא התבלבל בנושא. מחזקים אותך".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר