כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מתקפה על בן גביר

אשד פורש: "יכולתי למלא את המיון באיכילוב מפצועים מאיילון"

עמי אשד, מפקד מחוז תל אביב המודח, בנאום פרישה מהמשטרה. לדבריו כדי למלא את דרישות השר לביטחון לאומי היה נדרש "למלא את איכילוב בפצועים מאיילון" (בארץ) 

קובי רוזן | כיכר השבת |
ניצב עמי אשד (צילום: Erik Marmor/Flash90)

מפקד מחוז תל אביב המודח, עמי אשד, שעמד בעין הסערה בהפגנות באיילון כנגד הרפורמה במערכת המשפט, נשא היום (רביעי) נאום פרישה ובו תקף את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

"בתשיעי למרץ השנה, בשעה שמחוז תל אביב התמודד עם הפגנה של אלפים ברחבי העיר, הודחתי מתפקידי על רקע פוליטי בשיחת טלפון", הוא פתח. "בימים האחרונים, קיבלה ההדחה הפוליטית שלי תוקף פרוצדורלי במסווה של סבב מינויים מיותר".

לדבריו, "שלושים ושלוש שנות שירות במדים, בתובעניים שבתפקידים הקיימים במשטרת ישראל, כשאני על קו הסיום בהתמודדות על תפקיד המפכ"ל, ירדו לטמיון באחת. וכל זאת, בשל הסיבה הפשוטה: שעמדתי על כך שהשוטרים שלי יפעלו כחוק".

הוא הוסיף וטען: "בגב זקוף ובראש מורם, אני משלם מחיר אישי כבד מנשוא, על הבחירה שלי למנוע מלחמת אחים".

בשלב הזה אמר כי הוא "מודה" ב"חטא הנורא, החטא שלא יכולתי לעמוד בציפיות הדרג המיניסטריאלי, שכללו שבירת הכללים, הנהלים, הסדר הארגוני והתערבות בוטה בקבלת החלטות ושיקול הדעת המבצעי".

לדבריו, "יכולתי בקלות לעמוד בציפיות האלה, להפעיל כוח לא סביר ולמלא את המיון באיכילוב בסוף כל הפגנה בתל אביב. יכולנו לפנות את איילון תוך דקות ספורות, במחיר נורא של שבירת ראשים וריסוק עצמות, במחיר של ניפוץ האמנה שבין המשטרה לאזרחי המדינה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר