כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הדרמה המדינית שנחשפה

פרטים נוספים על חטיפתה של הישראלית בעיראק; בעבר היא צייצה: "אני נגד חילופי שבויים"

היא נכנסה אל עיראק, ולא בפעם הראשונה, באמצעות דרכון רוסי שברשותה. בתחילת חודש ניסן השנה היא נחטפה, כנראה בעיר בגדד | גורם מדיני אומר שהיא לא הייתה סוכנת מוסד או שהיה לה קשר למוסד: "עשתה מעשה גרוע, אך היא במצוקה" | ההערכה כי מצבה טוב באופן יחסי | בעבר צייצה כי היא נגד עסקאות שבויים באופן כללי | פרטים נוספים על החטיפה (אקטואליה)

דוד הכהן | כיכר השבת |
גבול עיראק וצורקוב (צילום: לפי סעיף 27א)

אליזבת צורקוב, האזרחית הישראלית-רוסית, שהערב (רביעי) נחשף כי נחטפה בידי מיליציה שיעית פרו איראנית בעיראק, נחטפה בגלל היותה ישראלית. כך מסר הערב גורם מדיני בכיר.

אירוע החטיפה נשמר בתקופה האחרונה בישראל, בקרב בכירי מערכת הביטחון, תחת איפול. כעת החליטו בישראל לפרסם זאת לציבור, בשל פרסומים בנושא שהחלו להתפרסם בחוץ לארץ.

לפי הדיווחים צורקוב ביקרה בעיראק כבר מספר פעמים. היא גם ביקרה בעבר פעמים רבות במדינות המוגדרות כמדינות אויב. היא אשת אקדמיה שפקדה את המדינות הללו מיוזמתה לטובת עבודת דוקטורט מטעם אוניברסיטת פרינסטון שבארצות הברית.

בפעם האחרונה היא נכנסה לעיראק עם הדרכון הרוסי שברשותה. תחילה ביקרה באזור כורדיסטן, ובהמשך עברה לבגדד. לפי דיווחים זרים היא נחטפה מבית בבגדד ב-26 במרץ.

"היא ביצעה מעשה גרוע", האשים הגורם המדיני הבכיר, "אזרחית ישראלית שנוסעת למדינת אויב. למרות זאת היא אזרחית שמצויה במצוקה, זה היחס שלנו ולכן עושים את מירב המאמצים".

בישראל מעריכים כי צורקוב בחיים וכי מצבה טוב - יחסית לשהייה בשבי במשך חודשים. עוד מבהירים גורמים מדיניים כי היא לא סוכנת מוסד וכי לא היה לה כל קשר למוסד.

בשנת 2021, בחודש פברואר, כתבה צורקוב בציוץ בטוויטר: "אני באופן כללי נגד עסקאות שבויים, גם אם אני אסתבך בביקור הבא בסוריה או עיראק".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר