על הקבר של יוני נתניהו

נחשף בכתב אישום: מדוע הצעיר הניח את מכתב האיומים?

כתב אישום הוגש נגד צעיר בן 26 מכפר סבא, החשוד בהנחת מכתב האיומים כלפי ראש הממשלה, על קברו של אחיו הגדול ממנו יוני נתניהו. בכתב האישום מתוארים הסיבות מדוע הוא עשה זאת (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
נתניהו ורעייתו על הקבר של יוני ז"ל. ארכיון (אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)

ההסתה כנגד משפחת נתניהו: כתב אישום הוגש היום (חמישי) על ידי מחלקת הסייבר לבית משפט השלום בכפר סבא, נגד צעיר בן 26 מכפר סבא בגין עבירה של סחיטה באיומים שהופנה כלפי ראש הממשלה נתניהו.

כזכור, לפני מספר שבועות, ביום שישי, הונח מכתב איומים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו על קברו של אחיו, יוני נתניהו הי"ד, שנפל במבצע אנטבה. המכתב נמצא על קברו של חלל צה"ל בבית העלמין בהר הרצל שבירושלים. 

מכתב האישום שהוגש על יד עורך הדין אור ארבר עולה כי בחודש יוני האחרון, נערך בהר הרצל שבירושלים טקס אזכרה ממלכתי לחללי מבצע "צוק איתן" במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו. בסיום הטקס, פנתה איילת גולדין, אחותו של סגן הדר גולדין ז"ל, לראש הממשלה, והביעה בפניו את מחאתה על כך שגופתו של אחיה מוחזקת על ידי ארגון החמאס.

באותו היום, הנאשם צפה בתוכנית טלוויזיה בה שודר קטע זה, והחליט להפנות איומים כלפי ראש הממשלה, במטרה להניע אותו לכבוש את רצועת עזה ולהחזיר את גופתו של גולדין ז"ל, ושבויים נוספים. בין היתר בגלל שגולדין ז"ל שימש כמדריך של הנאשם בתנועת נוער.

בהמשך לכך, איתר הנאשם באינטרנט את מיקום קברו של סא"ל יונתן (יוני) נתניהו ז"ל, אחיו של ראש הממשלה, שנטמן בבית העלמין הצבאי בהר הרצל, וכתב את המכתב הבא: "מה קורה יוני יגיבור? איך הולך לך שם למעלה? אה שכחתי, בטח אתה עומד במקום ואין יותר מדי לאן להתקדם. נתבקשתי להודיע לאחיך, ..... נתניהו, שיש לו קצת זכויות או הרבה זכויות, אבל הם נגמרו".

עוד נכתב במכתב: "ומכאן, הר הרצל המקום הקדוש הזה, השעון מתקתק אחורה, עד לתאריך כ"ח בתשרי תשפ"ד בו אחיך, ה...., חושב שהוא יגיע לגיל 74. :) שיהיה ברור זה איום ממדרגה ראשונה, :) red alert level".

הצעיר מכפר סבא כתב עוד במכתב: "המשימות שלך הם: א. לכבוש את עזה. ב. להחזיר את הגופה של המדריך שלי, הדר גולדין ואת יתר השבויים. ג. ...., ביבי, השעון מתקתק אחורה!!! :) נשארו לך קצת יותר משלושה חודשים וחצי", ועוד תיאורים שאכמ"ל.

לאחר מכן, הצטייד הנאשם במכתב, ונסע לחלקת הקבר של יוני נתניהו ז"ל. עם הגעתו למקום, בשעה 02:56 לערך, איתר את חלקת הקבר, והדביק את מכתבו בתחתית מצבת-השיש.

הנאשם עשה כן במטרה שדבר המכתב יגיע לראש-הממשלה.

בבקשת הפרקליטות למעצר עד תום ההליכים נגד הנאשם, עמדה הפרקליטות על החומרה הנשקפת ממעשיו של הנאשם, וציינה כי מעשיו בוצעו לאחר תכנון מוקדם, מוקפד ומחושב, באופן שיש בו כדי לפגוע בציבור וביסודות המשטר הדמוקרטי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר