כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"מסייעת בנורמליזציה"

המלחמה הישראלית באיראן: שר החוץ כהן בביקור בבירת קניה

שר החוץ אלי כהן ביקר בבירתה של קניה ברקע הניסיון האיראני להרחב את פעילותה ביבשת אפריקה: ״חשיבות אזורית ואסטרטגית ליצירת שיתופי פעולה" (מדיני)

יהודה גל | כיכר השבת |
שר החוץ אלי כהן בפגישה עם מנהיגים באפריקה (צילום: משרד החוץ)

כדי לצמצם את ההשפעה של איראן באפריקה, שר החוץ אלי כהן הגיע לביקור בזק מדיני בניירובי בירת קניה במהלכו ייפגש שר החוץ של קניה ועם מנהיגים אפריקאים נוספים.

קניה נחשבת ידידה רבת שנים של ישראל במזרח אפריקה ומסייעת בהרחבת מעגל השלום והנורמליזציה ואשרור מעמדה של ישראל כמשקיפה בארגון לאיחוד אפריקאי.

מעמדה האזורי של קניה הופך אותה לשותפה מרכזית של ישראל במרחב המזרח אפריקאי. חברותה של קניה בבורד של הסוכנות הבינ״ל לאנרגיה אטומית מאפשר לה להשפיע על הפיקוח הבינ״ל על ההפרות האיראניות בתוכנית הגרעין.

שר החוץ אלי כהן אמר: "אני מודה לנשיא קניה ולשר החוץ על מאמציהם לקדם את מעמדה של ישראל ביבשת ולפתוח עבור מדינת ישראל דלתות במדינות ביבשת איתן אין לנו עדיין יחסים דיפלומטיים. נמשיך לחזק את הקשרים הכלכליים עם קניה בתחומי החקלאות, התיירות והסייבר, בעיקר לאור החלטתה של קניה שישראל תוביל עבורה את פרוייקט הסייבר הלאומי״.

במהלך הפגישות של שר החוץ כהן עם בכירי ממשל אפריקניים, דנו השרים בחיזוק הקשרים בין ישראל לקניה וליבשת אפריקה והרחבת מעגל השלום עם מדינות אפריקאיות נוספות. שר החוץ כהן ציין כי בחודשים האחרונים התחזקו הקשרים הכלכליים בין המדינות וכי על הפרק שיתופי פעולה בתחום הגנת הסייבר והרחבת טיסות הצ׳רטר בין ישראל לקניה בעונת התיירות.

בנוסף, קיים כהן פגישות נוספות שמטרתן להרחיב את מעגל השלום והנורמליזציה ביבשת אפריקה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר