"תעודד שימוש בתחבורה ציבורית"

השרים אישרו: שימוש בתחבורה ציבורית - גם בכרטיס אשראי

חברי ועדת שרים לענייני חקיקה אישרו לקדם את הצעת החוק של ח"כ ארז מלול לפיה יהיה ניתן לשלם בכרטיס אשראי בתחבורה הציבורית ולזכות בהטבות (תחבורה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
יוזם ההצעה. ח"כ ארז מלול (צילום: אריק מרמור/פלאש90)

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה (ראשון) לקדם את הצעת החוק של ח"כ ארז מלול לפיה יהיה ניתן לשלם בכרטיס אשראי בתחבורה הציבורית.

כיום ברוב חברות התחבורה הציבורית וברכבת ישראל, ניתן לשלם רק באמצעות כרטיס רב קו. על פי הצעת החוק, המצב ישונה ויהיה ניתן לשלם בכרטיס אשראי.

יוזם ההצעה ח"כ ארז מלול, מבקש להכניס בהצעת החוק, סעיף שיקבע כי ההטבות הניתנות למחזיקי כרטיס רב קו, יינתנו גם למשלמים בכרטיס אשראי. יצוין כי חברת 'דן' מפעילה פיילוט זמני לתשלום בכרטיסי אשראי.

הצעת החוק מבקשת להרחיב את האופציה לשלם באשראי לכלל חברות התחבורה הציבורית, ולרכבת הקלה ורכבת ישראל. הצעות חוק דומות הוגשו בכנסת הקודמת, אך הם לא קיבלו את אישור ועדת השרים. עכשיו לאחר אישור ההצעה בוועדת השרים, גוברים הסיכויים כי בקרוב נוכל לשלם בתחבורה הציבורית בכרטיס אשראי.

בדברי ההסבר להצעת החוק, מסביר ח"כ מלול, כי ההצעה תעודד את המעבר לשימוש בתחבורה הציבורית: "בשנים האחרונות מקדם משרד התחבורה והבטיחות בדרכים רפורמה כוללת בתחום התחבורה הציבורית, וזאת כדי לאפשר לציבור הרחב המשתמש בהסעת המונים נסיעה יעילה, מהירה ונוחה לצד שמירה על בטיחות הנוסעים.

"לשם הגשמת הרציונל האמור מוצע לקבוע כי נוסעים יוכלו לשלם עבור נסיעתם בתחבורה הציבורית, נוסף על דרכי התשלום הקיימות כיום, גם באמצעות כרטיס אשראי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר