כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"שותף לפשע"

פעילי ימין יפגינו ליד ביתו של סמוטריץ' במחאה על מעצרים מינהליים

"הציבור הימני חם ורותח על הרדיפה שחצתה מזמן כל קו אדום", מסרו המפגינים. "ההרגשה היא שהרסן הותר, ומחר בלי היסוס יכולים להשליך לכלא כל אחד מאתנו" |מחר מתכננים להפגין מול ביתו (פוליטי)

יהודה גל | כיכר השבת |
סמוטריץ' (צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

בני משפחותיהם של עצורים מנהליים ופעילי ימין נוספים מתכננים לערוך מחר (חמישי) בערב הפגנה ראשונה בממשלה הנוכחית מול ביתו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ'.

ההפגנה תיערך במחאה על שלושת המעצרים המנהליים שהוצאו אתמול כנגד פעילים בהתיישבות שמצטרפים לחמשת המעצרים המנהליים הנוספים.

לפני יומיים הוצאו צווי מעצר מנהלי כנגד שלושה מתיישבים עליהם חתם שר הביטחון יואב גלנט, לתקופה של חצי שנה, 4 חודשים ו-3 חודשים. העצורים מצטרפים לחמישה עצורים מנהליים נוספים שנעצרו בחתימתו של השר גלנט לאחר הפיגוע הקשה בעלי לפני מספר שבועות.

אחד מהעצורים צפוי להתחתן בעוד כשבועיים. היום (רביעי) הובאו שניים משלושת העצורים לדיון בבית המשפט. את העצורים מייצגים עורכי הדין נתי רום ודוד הלוי מטעם ארגון חוננו.

לדברי מארגני המחאה "הציבור הימני חם ורותח על הרדיפה נגדם שחצתה מזמן כל קו אדום. ההרגשה היא שהרסן הותר, ומחר בלי היסוס יכולים להשליך לכלא כל אחד מאיתנו".

עוד הוסיפו: "הביטחון האישי הופקר כליל, אנחנו קוברים את יקירינו כמעט כל שבוע ומערכת הביטחון איבדה את הכיוון ונלחמת בציבור המתיישבים ולא בטרור. מי ששותק ולא מרעיד את המדינה – הוא שותף מלא לפשע", תקפו.

כזכור, בניסיון להפעיל לחץ על שר הביטחון גלנט בעקבות חתימתו על צווי מעצר מנהלי לפעילי ימין מוכרים, הוצתו לפני מספר לילות ארבעה כלי רכב באבו גוש , בנוסף על חומה סמוכה רוססה כתובת "תג מחיר 30 יום מנהלי לרצח"

ארגון "תג מאיר" מסר: "מי שחושב שהצתות בתים ורכבים על ידי טרור יהודי ייעצרו בחווארה, תורמוס עיא ולובן א-שרקייה, ייאלץ להתמודד עד מהרה עם שריפת בתים על יושביהם באבו גוש, ירושלים וחיפה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר