כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"הרס הדמוקרטיה וקריעת העם"

מאות אלפים מפגינים ברחבי הארץ נגד ביטול עילת הסבירות

רבבות מפגינים הערב נגד החלטת הקואליציה להצביע השבוע על ביטול עילת הסבירות | מאות אלפים בירושלים ובתל אביב | גנץ: "אין לנתניהו רוב בציבור להרס הדמוקרטיה וקריעת העם" (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
הרבבות בירושלים, הערב (צילום: חיים גולדברג/Flash90)

מאות אלפים מפגינים הערב (מוצאי שבת) ברחבי הארץ נגד קידום החוק לביטול עילת הסבירות על החלטות הממשלה ושריה וקוראים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לעצור את החקיקה הצפויה ביום שני הקרוב בכנסת.

המוקדים המרכזים של ההפגנות: בצומת קפלן בתל אביב ובסמוך למשכן הכנסת בירושלים, לשם הגיעו מאות אלפי מפגינים.

יו״ר המחנה הממלכתי, בני גנץ, נאם בהפגנה בגבעת שמואל ואמר: "לנתניהו יש רוב של 64 מנדטים, אבל אין לו רוב בציבור להרס הדמוקרטיה וקריעת העם. מנהיג אמיתי, יודע להקשיב לאזרחים, יודע לעשות את הדבר הנכון. אסור לתת לקיצוניים לקבוע את עתידנו. אני קורא לו לעצור, לנהוג באחריות, ולהגיע להסכמות. אם לא – פנינו לאסון ערב תשעה באב״.

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, נאם בעצרת המחאה במודיעין: "לממשלת ישראל יש ביומיים הקרובים רק שתי אפשרויות. היא צריכה לבחור. להרוס את המדינה, או לא להרוס אותה. להרוס את צה"ל, את הכלכלה, את היחסים עם האמריקאים – או לא לעשות את זה. הם יכולים להמשיך ועם ישראל ייקרע לגזרים. או לעצור את החקיקה, לחזור לשיחות, ומדינת ישראל תנצל".

לדבריו: "מי הם שידברו על סרבנות? זו הממשלה שיש בה הכי הרבה סרבנים ומשתמטים בכל תולדות מדינת ישראל. יש בממשלה הזו שתי מפלגות שסרבנות היא המדיניות הרשמית שלהם.

"נתניהו צריך לבחור", הוסיף לפיד: "מה הוא מעדיף – את צבא ההגנה לישראל, או את עילת הסבירות. את העגלה בסופר ואת המשכנתאות, או את עילת הסבירות. את היחסים עם ארצות הברית, או את עילת הסבירות. את עם ישראל, או את עילת הסבירות".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר