כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"ביקורת של 40 שנה"

הכנסת החלה לדון בתיקון עילת הסבירות; רוטמן: "תפסיקו לעבוד על הציבור בישראל"

החל הדיון במליאת הכנסת בהצעת חוק לתיקון עילת הסבירות | יו"ר ועדת חוקה ח"כ שמחה רוטמן: "תפסיקו לעבוד על הציבור בישראל, עילת הסבירות היא דבר שזכה לביקורת כבר למעלה מארבעים שנה" | ראש האופוזיציה לפיד: "לעצור את החקיקה וללכת לבית הנשיא, גורלו של עם ישראל תלוי בדבר" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
דברי ח"כ שמחה רוטמן במליאה (צילום: ערוץ כנסת)

מליאת הכנסת החלה הבוקר (ראשון) את הדיון בהצעת חוק-יסוד: השפיטה (תיקון מס' 4). הצעת החוק מבקשת לקבוע בחוק-יסוד: השפיטה כי "רשות שיפוטית לא תוכל לדון בעניין סבירות ההחלטה של הממשלה במליאתה, של ראש הממשלה או של שר אחר ולא תיתן צו בעניין סבירות ההחלטה".

יו"ר ועדת חוקה, ח"כ שמחה רוטמן הציג את ההצעה ואמר: "התיקון המוצע מנסה להשיב מעט הפרדת רשויות ואת הדמוקרטיה למדינת ישראל. תפסיקו לעבוד על הציבור בישראל, עילת הסבירות היא דבר שזכה לביקורת כבר למעלה מארבעים שנה".

לדברי רוטמן, "אין שום יסוד לטענה שבקשה לצמצומה כך שלא תחול על נבחרי ציבור, נובע מאיזה אינטרס קצר טווח של הקואליציה הזאת. מדובר בהשמצה פרועה שהסיבה היחידה שיש מישהו שמאמין לה במדינת ישראל, זה בגלל טפטוף אין סופי טפטוף שהפך לזרם של רעל בפייק, אי אפשר לקבל את המציאות הזאת.

"מדובר בתיקון שבימים כתיקונם לא היה מערב שום אמוציות. הסיבה היחידה שהוא מעורר אמוציות מפי האנשים כשדיברו ותמכו בו כמו יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד, זה בגלל סיבה אחת ויחידה - הם הפסידו בבחירות והם יצאו לרחובות כנגד תוצאות הבחירות וכנגד הכרעת העם לא כנגד תיקון עילת הסבירות".

ראש האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד אמר כי "גם אם חס וחלילה עילת הסבירות תעבור מחר, הם יודעים כבר שהם נכשלו. ממשלת ישראל יצאה למלחמת התשה נגד אזרחי ישראל, וגילתה שאי אפשר להתיש אותנו. אנחנו לא נוותר על עתיד הילדים שלנו. הממשלה הזו, החוק הזה שהם רוצים להעביר, החוקים שהם רוצים להעביר אחריו, בנויים על זה שהם רוצים שיהיו להם אזרחים בנאמנות עיוורת. אנשים שמצייתים בלי לחשוב, נתינים חסרי פנים ונטולי דעה. זה לא יקרה. אני לא יודע מי חושב, מי עד כדי כך מנותק שהוא מאמין שהוא יוכל לקחת את כל המרחב האנושי העצום והמופלא הזה ולהודיע לו שמעכשיו הוא לא חי בדמוקרטיה, ולקוות שזה יצליח - זה לא יצליח.

"אני רוצה להגיד לממשלת ישראל מכאן, מהדוכן הזה, אנחנו לא רוצים לנצח אתכם, כי כולנו נפסיד. האמת היא שכולם רוצים פשרה, אבל אף אחד לא יודע איך להשיג אותה או איך היא תיראה. יש רק דרך אחת לגלות: להמשיך להתאמץ. לעצור את החקיקה. ללכת לבית הנשיא. רגלינו יישאו תפילה כל הדרך. אנחנו צריכים ללכת לשם ולדבר ולהתווכח ולריב ולדבר שוב ושוב ולעולם לא להפסיק לנסות, כי גורלו של עם ישראל תלוי בדבר".

(צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ')
(צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ')
(צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ')
(צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ')

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר