כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מתקפה בתוך האופוזיציה

סביבת גנץ נגד לפיד: נשבר ופגע במאמצים להביא פשרה אמיתית

הצעת הפשרה, יהיו שיאמרו הנדיבה, של יאיר לפיד לקואליציה הובילה למתקפה מצד סביבתו של יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ נגד יו"ר האופוזציה (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
גנץ ולפיד (צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש 90)

בסביבתו של יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ מאשימים הבוקר (שני) את יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד בכך ש"נשבר ופגע במאמצים להביא לפשרה אמיתית". כך לפי הדיווח של מיכאל שמש בכאן חדשות.

הביקורת בתוך האופוזיציה מגיעה בצל הצעת הפשרה שהציע אמר יאיר לפיד לקואליציה, ולפיה יסכים לחקיקה לצמצום עילת הסבירות לפי הצעת הנשיא ומאידך תוקפא החקיקה לכ-15 חודשים.

במשך חודשים ארוגים נחשב לפיד כאחד מהלוחמנים ביותר נגד הרפורמה. בני גנץ מאידך היה זה שקרא להסכמות ולניסיונות הידברות שוב ושוב, כולל בשבוע שעבר בהצרה.

בהודעה שהוציא הערב לפיד נאמר: "נפגשתי הערב עם נשיא המדינה עם חזרתו ארצה. אנחנו שותפים לדאגה למול המצב במדינה ומבינים כי חובה עלינו לעשות כל מאמץ להביא בשורה של הסכמה לאזרחי ישראל. העקרונות שהוצגו לי על ידי הנשיא תואמים את העקרונות שעומדים לנגד עינינו: שמירה על שומרי הסף, עצירת הקרע בעם ועילת סבירות שלא פוגעת בדמוקרטיה שלנו".

עוד אמר לפיד: "בלי עוצמתה ומחוייבותה של המחאה זה לא היה קורה. בלי מאות אלפי האנשים שיצאו לרחובות החקיקה היתה נמשכת באין מפריע. אעשה ככל שביכולתי כדי להביא הסכמה רחבה למען ישראל דמוקרטית וחזקה".

בארגוני המחאה הגיבו בחריפות להצעתו של לפיד. לדבריהם: "מדובר במגש הכסף של הדיקטטורה שלפיד והרצוג מביאים לנתניהו. יש רק פתרון אחד: גניזת החקיקה וגיבוש הסכמה רחבה".

עוד הם הבהירו: "אנו שבים ומדגישים כי פשרות חלקיות שבסופן ישראל הופכת לדיקטטורה בשיטת הסלמי, רעות יותר מהכרעה וכל זמן שאיום הדיקטטורה לא יוסר, המשבר הביטחוני והכלכלי לא יפתרו והקרע בעם ילך ויחריף".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר