כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בריאיון ל'כיכר' מהכנסת

הח״כ מ'הציונות הדתית' מפתיע: ״אין פערים במו״מ עם האופוזיציה״

רגע לפני שהכנסת תצביע על ביטול עילת הסבירות, ח"כ צבי סוכות מ'הציונות הדתית' מפתיע בריאיון ל'כיכר השבת' ואומר כי אין פערים גדולים בין הקואליציה והאופוזיציה והוא אף לא שולל דחיה בהצבעה (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |

הדרמה - לשיאה: רגע לפני שהכנסת תצביע על ביטול עילת הסבירות, חבר-הכנסת צבי סוכות מ'הציונות הדתית' מפתיע בריאיון ל'כיכר השבת' ואומר כי אין פערים גדולים בין הקואליציה והאופוזיציה.

בריאיון מחוץ למליאת הכנסת, אומר ח"כ סוכות כי הוא לא שולל דחייה בחקיקת החוק, בניסיון להגיע להבנות.

הריאיון המלא

יש סיכוי להגיע לאיזשהו הסדר?

"אני מקווה מאוד, מהרגע הראשון היינו בעד הסכמות רחבות ופשרות. כן לפשרה ולא לכניעה".

תסביר מה פירוש כניעה?

"כניעה זה אומר לוותר על הכל ולמסמס את הרפורמה".

תסכימו לדחות את ההצבעה היום במסגרת פשרה?

"אנחנו יכולים להסכים להרבה דברים, כן לפשרה ולא לכניעה, לדחות את ההצבעה היא לא כניעה אבל אם בסופו של דבר תהיה לזה משמעות של מסמוס הרפורמה אז מאוד תלוי מה העוגנים. כבר עצרנו פעם אחת את השיחות וזה לא הוביל לשום דבר, ניסינו, נתנו אמון ולא עבד. הפעם צריך לעשות משהו אחר".

האם מתווה הנשיא, של פרופסור אלבשן ועו"ד נזרי, מקובל עליכם?

"יש הרבה מאוד מתווים, הרבה מאוד דברים, כדי להגיע להסכמות צריך לשבת ביחד, ולהסכים, אם האופוזיציה מחרימה אותנו פומבית, גם אם יש ערוצים חשאיים, הם מתנערים מלשבת איתנו ואני לא סכוי להגיע איתם להסכמות.

"אני חושב שהפערים בין הקואליציה לאופוזיציה הם לא גדולים, יגיד לך את זה כל מי שהיה בבית הנשיא, היה אפשר להגיע להסכמות, לא רק בעילת הסבירות אלא גם בשאר הנושאים. אנחנו רוצים הסכמות אבל לא כניעה".

אם נתניהו יחליט לדחות את ההצבעה אתם תתמכו?

"מה שיוחלט בין ראשי הקואליציה אני מניח שאנחנו נהיה חלק מהדבר הזה ואני מניח שנתניהו לא דורס את השותפים שלו, אנחנו מקבלים החלטות יחד".

הצלחת להיכנס חופשי היום לכנסת?

"האמת שלא, לקח לי 40 דקות , בושה וחרפה, לו אנחנו מפגיני הימין היינו מנסים לחסום את הכניסה לכנסת… היה אחרת. היום, המשטרה לא קיימת ומכניסים אותנו דרך דרכים צדדיות. בושה וחרפה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר