כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
סערת הרפורמה המשפטית

שר הביטחון גלנט למזכיר ההגנה האמריקני: "מדינת ישראל היא דמוקרטיה חזקה"

שר הביטחון יואב גלנט שוחח הערב עם מזכיר ההגנה האמריקני לויד אוסטין, על האתגרים האזוריים, מצב כשירות צה"ל והאתגרים בעקבות הרפורמה המשפטית (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
לויד אוסטין ומקבילו הישראלי (צילום: לע"מ)

שר הביטחון יואב גלנט שוחח הערב (שלישי) עם מזכיר ההגנה האמריקני לויד אוסטין. השניים שוחחו על האתגרים האזוריים, מצב כשירות צה"ל והאתגרים בעקבות הרפורמה המשפטית.

שר הביטחון גלנט הדגיש בפני מזכיר ההגנה כי כעת לצד הגנת המדינה, המשימה המרכזית שלו יחד עם ראשי מערכת הביטחון היא לאחד את השורות ולשמור על כשירות צה"ל למול האתגרים הביטחוניים הרבים.

עוד הוסיף שר הביטחון ואמר כי "מדינת ישראל היא דמוקרטיה חזקה, וכך תשאר גם בעתיד".

שר הביטחון העלה במהלך השיחה את חשיבות השלמת עסקת המכירה של מערכת 'חץ 3' מישראל לגרמניה עבור מערכת הביטחון.

גלנט ואוסטין שוחחו גם על פעילות צה"ל בג'נין. השר גלנט אמר כי מבחינת מערכת הביטחון, רשות פלסטינית מתפקדת המבצעת את המשימות בשטחה היא אינטרס ביטחוני ישראלי. יחד עם זאת, הדגיש כי בכל מקום בו הרשות לא תשלוט, צה"ל ימשיך לפעול בכל זמן.

שר הביטחון גלנט הודה למזכיר ההגנה ולממשל האמריקני על תמיכתם הנרחבת בביטחון ישראל ומחויבותם לשימור יתרונה האיכותי של מערכת הביטחון ברחבי המזרח התיכון.

מהפנטגון נמסר כי "שר ההגנה לויד ג'יי אוסטין השלישי שוחח היום עם שר ההגנה הישראלי יואב גלנט. השר אוסטין הבהיר כי המחויבות של ארה"ב לביטחון ישראל היא איתנה ובלתי מעורערת, ואישר כי משרד ההגנה מתמקד ביוזמות המעמיקות את שיתוף הפעולה הצבאי.

"שני המנהיגים דנו במגוון האיומים הנתמכים על ידי איראן על הביטחון והיציבות האזוריים והסכימו להמשיך לעבוד יחד כדי להתמודד עם איומים אלה.

"במהלך שיחתם הדגיש השר אוסטין את אמונתה של ארצות הברית כי קונצנזוס רחב באמצעות דיאלוג פוליטי, במיוחד בשבועות ובחודשים הקרובים, הם מרכיבים קריטיים של דמוקרטיה עמידה. הוא גם הביע דאגה לגבי הצורך הדחוף של מנהיגים ישראלים ופלסטינים לנקוט בצעדים משמעותיים כדי להבטיח יציבות בגדה המערבית.

"השר אוסטין קרא למנהיגים הפלסטינים לגנות את הטרור ולנקוט בצעדים אקטיביים למניעת אלימות. הוא דחק בשר גלנט לטפל באלימות של מתנחלים קיצוניים נגד אזרחים פלסטינים ולהמשיך במאמצים של משרד ההגנה הישראלי לשפר הזדמנויות כלכליות לפלסטינים בגדה המערבית".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר