"זה הזמן לעצור"

הנגיד לשעבר: "מעולם לא חווינו השמדת ערך כה גדולה"

"מעולם לא חווינו השמדת ערך כה גדולה שנעשתה תוך זמן כה קצר. לא על ידי אויבים מבחוץ – אלא על ידי מדיניות ממשלתית. וכל זה - בשביל מה?", תהה אמש נגיד בנק ישראל לשעבר, יעקב פרנקל (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
יעקב פרנקל, אמש (צילום: מרים אלסטר/Flash90)

בצל אזהרות חבורת דירוג האשראי מפני משבר כלכלי במידה ורפורמת המשפט תמשיך להתקדם ללא הסכמות, נגיד בנק ישראל לשעבר, פרופסור יעקב פרנקל, תקף אמש (מוצ"ש) את התנהלות הממשלה וההתעלמות מהאזהרות הכלכליות.

בנאום במחאת בקפלן שבתל אביב, אמר פרנקל: "חזרתי אתמול מניו יורק, פגשתי משקיעים ואנשי פיננסים ולכולם היתה שאלה אחת: מה קרה לישראל? מה קרה שתוך חצי שנה מדינת ישראל עברה שינוי כה דרמטי? מעולם לא חווינו השמדת ערך כה גדולה שנעשתה תוך זמן כה קצר. לא על ידי אויבים מבחוץ – אלא על ידי מדיניות ממשלתית. וכל זה - בשביל מה?".

לדבריו: "מאז פרסום תכנית ההפיכה המשטרית, הצמיחה הכלכלית נפגעה, השקל פוחת,

ההשקעות קרסו, הבורסה קרטעה, ענף ההייטק שמספק רבע מהמיסים הישירים ומהווה למעלה ממחצית מסך היצוא הישראלי, ספג וממשיך לספוג מכה אדירה. וחמור מכל – ההון האנושי שלנו – ההייטקיסטים, מומחי הסייבר, מדענים ורופאים - מחפשים דרכים להגר.

"אלה רק הניצנים הראשונים. את ההשלכות האמיתיות אנחנו עדיין לא מרגישים. אבל אם הממשלה לא תתעשת - הן יגיעו ויכו בנו בחוזקה".

פרנקל הזהיר: "פגיעה בדירוג האשראי של ישראל תשפיע על כל אזרחית ואזרח. הממשלה תצטרך לשלם יותר עבור הלוואות שהיא נוטלת, וכתוצאה מכך כולנו נשלם ריבית יותר גבוהה על הלוואות, זה כולל את כולם. בעלי משכנתאות, הלוואות לרכב, הלוואות לעסקים, ואפילו על המינוס בבנק. השקל יהיה שווה פחות, וסל המצרכים שכולנו צורכים יתייקר. בעיית יוקר המחייה שגם ככה חונקת את מעמד הביניים תחמיר עוד יותר".

פרנקל פנה לרה"מ נתניהו: "אני פונה אליך למען עתיד ילדינו ונכדינו, רק בידיך למנוע את ההתדרדרות לתהום. מזה הזמן להשתחרר מכבלי הפוליטיקה, זה הזמן לעצור! מזה הזמן להתחייב שלא תהיה שום חקיקה ללא הסכמה רחבה, לא עכשיו ולא אחר כך. זה הזמן להציל את מדינת ישראל ואת כלכלתה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר