"אין פגיעה בצבא"

דיון חסוי וסוער בוועדה: השר גלנט חושש מפגיעה בחוסן הלאומי בעקבות הרפורמה

בדיון חסוי שהגיע היום לטונים צורמים בוועדת חוץ וביטחון בכנסת, טען שר הביטחון גלנט, כי "הפגיעה בגלל הסרבנות מתוחמת יחסית, אך הזהיר שיש פגיעה בחוסן הלאומי בגלל הרפורמה (חדשות בארץ)

ב. ניסני | כיכר השבת |
שר גלנט בדיון בוועדה | ארכיון (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת בראשות ח"כ יולי אדלשטיין, נערך היום (שני) דיון סוער וחסוי עם שר הביטחון יואב גלנט, בלשכת שר הביטחון בקריה.

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ יולי אדלשטיין אמר בפתח הדיון החסוי: "בניגוד לכל מיני פרסומים שראיתי בתקשורת על כך שאנחנו לא מכנסים את הוועדה - הוועדה שמעה את דברי הרמטכ"ל גם בדיון הפתוח וגם בדיון הסגור שהתקיים בנושא כשירות ומוכנות צה"ל בוועדה. כעת נשמע את סקירת שר הביטחון ונתרשם כוועדה ממה שקורה בשטח ואני סמוך ובטוח שנמשיך את הפיקוח, כפי שנדרש מאיתנו כדי לעזור לצה"ל ולכוחות הביטחון להיות כשירים ומוכנים ולאזרחי ישראל להיות שקטים".

לאחר מכן אמר שר הביטחון: ״ברור שישנה פגיעה מתוחמת בכשירותו של צה״ל בטווח הקצר, אבל יש אפשרות שתהיה פגיעה גם בטווח הארוך".

הדיון היום בקריה (דוברות ח"כ יולי אדלשטיין)

לדברי שר הביטחון: "נכון לעכשיו צה״ל כשיר לכל משימה, אך ״יש פגיעה בחוסן הלאומי שעלולה לגרור פגיעה בביטחון הלאומי".

גורמים בכירים בצה"ל שהשתתפו בדיון, הבהירו לנוכחים: ״האויבים מסביבנו, רואים את מה שקורה פה במדניה והם בטוחים שזו הזדמנות ושעת כושר לתקוף את ישראל״.

יו"ר העבודה ח"כ מרב מיכאלי אמרה במהלך הדיון לגלנט: "אתה לא נותן תמונה מלאה של מה שקורה, גם לגבי מה שקורה בצה"ל וגם לגבי היחסים המתוחים מאוד לאחרונה בין ישראל לארצות הברית".

גלנט לא נותר חייב והטיח במיכאלי: "מעניין איפה היית כשאני סיכנתי תפקידי ואת עתידי הפוליטי, מדוע לא יצאת נגד הסרבנות, איפה אז הייתה האחריות שלך?".

לאחר מכן נערך דיון על חלק מאנשי המילואים שבעקבות הרפורמה המשפטית, החליטו להפסיק את התנדבותם.

חבר הכנסת והרמטכ"ל לשעבר איזנקוט, ניסה לטעון כי לא מדובר בסרבנות אלא בהפסקת התנדבות, חברי הכנסת מהימין תקפו אותו בזעם.

כזכור וכפי שדווח אמש, הרמטכ"ל הרצי הלוי התריע בפני ראש הממשלה נתניהו, על פגיעה ממשית אפשרית בעקבות חקיקת צמצום עילת הסבירות בשבוע שעבר - יממה בלבד קודם הליך החקיקה בכנסת.

לפי הפרסום של ירון אברהם בחדשות 12 אמש(ראשון), הלוי שיגר את המסר הבהול לראש הממשלה נתניהו, בעודו מאושפז בבית החולים שיבא בתל השומר בשל ניתוח השתלת קוצב לב אותו עבר ראש הממשלה.

הלוי התריע בפני רה"מ, כי הסרבנות שהחלה פושה בצה"ל בעקבות חקיקת הרפורמה המשפטית בכנסת, עשויה לפגוע גם במלש"בים - מיועדים לשירות הביטחון, ולא רק באנשי המילואים.

לטענת חדשות 12, גורמים שנחשפו למסמך אותו שיגר הלוי לרה"מ, ראו תמונת מצב קודרת ומבהילה גם בהקשר האמון הציבורי בצה"ל, מלבד סכנת הכשירות הצה"לית: "קיים חשש ממשי לאמון בטוהר החלטות מבצעיות".

החשש בצמרת צה"ל הוא גם מגל סרבנות שילך ויתפח כמו כדור שלג עד שיהיה בלתי ניתן לעצירה. לטענת הרמטכ"ל, ייתכן וגם חיילים בסדיר יצטרפו לגל המחאה והסרבנות.

כזכור, ראש הממשלה נתניהו אישר בסופו של דבר את החקיקה לאחר שהחליט שלא להיכנע לסחטנות ואיומי המוחים וחוק לצמצום עילת הסבירות עבר ברוב של 64 מנדטים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר