בזמן שהיה מאושפז

זה המסר שהעביר הרמטכ"ל לנתניהו על הסרבנות בצה"ל

הדרמה שהייתה סביב צמצום עילת הסבירות: הרמטכ"ל הרצי הלוי פנה לראש הממשלה בעת אשפוזו בבית החולים תל השומר - יממה לפני החקיקה והבהיר לו: "האמון בצה"ל ייפגע, הקונצנזוס הצה"לי בסכנה" (צבא)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו והלוי (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

הרמטכ"ל הרצי הלוי התריע בפני ראש הממשלה נתניהו, על פגיעה ממשית אפשרית בעקבות חקיקת צמצום עילת הסבירות בשבוע שעבר - יממה בלבד קודם הליך החקיקה בכנסת.

לפי הפרסום של ירון אברהם בחדשות 12 הערב (ראשון), הלוי שיגר את המסר הבהול לראש הממשלה נתניהו, בעודו מאושפז בבית החולים שיבא בתל השומר בשל ניתוח השתלת קוצב לב אותו עבר ראש הממשלה.

הלוי התריע בפני רה"מ, כי הסרבנות שהחלה פושה בצה"ל בעקבות חקיקת הרפורמה המשפטית בכנסת, עשויה לפגוע גם במלש"בים - מיועדים לשירות הביטחון, ולא רק באנשי המילואים.

לטענת חדשות 12, גורמים שנחשפו למסמך אותו שיגר הלוי לרה"מ, ראו תמונת מצב קודרת ומבהילה גם בהקשר האמון הציבורי בצה"ל, מלבד סכנת הכשירות הצה"לית: "קיים חשש ממשי לאמון בטוהר החלטות מבצעיות".

החשש בצמרת צה"ל הוא גם מגל סרבנות שילך ויתפח כמו כדור שלג עד שיהיה בלתי ניתן לעצירה. לטענת הרמטכ"ל, ייתכן וגם חיילים בסדיר יצטרפו לגל המחאה והסרבנות.

כזכור, ראש הממשלה נתניהו אישר בסופו של דבר את החקיקה לאחר שהחליט שלא להיכנע לסחטנות ואיומי המוחים וחוק לצמצום עילת הסבירות עבר ברוב של 64 מנדטים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר