פניית פרסה מפוארת

מה קרה ל'פורום קהלת'? ראשי הארגון פנו לחברי ממשלה: "סיימו את החקיקה המשפטית"

הארגון שעומד מאחורי הרפורמה המשפטית, שאף ספגו בעבר מתקפה פיזית על משרדי הארגון בירושלים, חוזרים בהם ומבקשים מחברי ממשלה - "לעצור את החקיקה" | מהי הסיבה לשינוי בעמדה הנחרצת של הארגון, ואיך זה קשור לשנאת החרדים לכאורה של חלק מבכירי הארגון | כל הפרטים (חדשות, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
יו"ר פורום קהלת משה קופל (צילום: הדס פרוש/פלאש 90)

דרמה פוליטית: בכירים בארגון המזוהה יותר מכל עם הרפורמה במערכת המשפט, פנו בימים האחרונים לבכירים בממשלה בבקשה מפתיעה: "לעצור את הליך החקיקה המשפטית".

לפי הפרסום של ירון אברהם במהדורה המרכזית בחדשות 12, מדובר בבכירי ארגון 'פורום קהלת' אשר נחשב בעיני רבים לאחד מיוזמי הרפורמה במערכת המשפט עליה הכריז יריב לוין.

לטענת בכירי הארגון, במצב הנוכחי "רב הנזק על התועלת" שכן המשך הליך החקיקה רק "יגביר את השסע והפילוג בעם כאשר הפגיעה מפלגת, מלבד את החברה הישראלית - גם את הצבא".

לפי הדיווח, בפורום קהלת מביעים ביקורת על שר המשפטים יריב לוין. לטענתם, התנהלותו הבלתי מתפשרת רק הרחיקו את הרפורמה במערכת המשפט מלהתבצע וכעת עדיף לעתור את החקיקה לגמרי.

בחדשות 12 מציינים כי אין לדעת האם יש קשר בין האירועים - אבל ביום שישי פורסם כי אחד מתורמי הארגון הגדולים הפסיק את תרומתו לארגון.

ב'פורום קהלת' סרבו להגיב על שתי הידיעות וגם לא על ההקשר ביניהן.

כזכור, לפני מספר חודשים הגיעו פעילי השמאל מתנועת 'אחים לנשק' וחסמו את הכניסה למשרדי הפורום בטענה כי הם "המנוע מאחורי הליך החקיקה המשפטית"

חסימת משרדי פורום קהלת (צילום: חיים גולדברג)

סיבוב הפרסה המפואר של הארגון המזוהה יותר מכל עם הרפורמה המשפטית מעלה תהיות רבות כשלעת עתה בארגון מסרבים להגיב לכל ידיעה בנושא.

שמו של הפורום עלה בעבר גם בהקשר של הסתה פרועה נגד המגזר החרדי. מיכאל שראל, בכיר הארגון התבטא כנגד תקציבים לילדים חרדים כאשר טען כי תקצוב מוסדות החינוך החרדים יגרום להקרסת כלכלת ישראל.

שנתיים קודם לכן התריע שראל בראיון לדה מרקר כי מצב הילודה החרדית תקריס את הכלכלה הישראלית בשל השינוי הדמוגרפי אוותו היא מחוללת.

שראל לא לקח בחשבון משתנים רבים כאשר הבולט שבהם הוא שיעור תעסוקת החרדים ההולך וגובר כפי שפורסם בשבוע שעבר בסקר של מכון 'דיירקט פולס' בראשות הסוקר מומו פילבר.

באותה תקופה, שראל התראיין לרשת ב' ותקף את סבסוד מעונות היום לגיל הרך במגזר החרדי כאשר שוב- הטענה היא אותה טענה אלמותית: "תקצוב ילדים חרדים - יפגע בעתיד המדינה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר