ביקור היסטורי

השר פרוש במולדובה: "ההיערכות לראש השנה היא מבצע"

שר ירושלים ומסורת ושר החוץ הגיעו לביקור במולדובה על מנת להתרשם מההכנות לקליטת הטסים לאומן דרך מולדובה: "רואים את ההשקעה" | בעולם היהודי

בני סולומון | כיכר השבת |

השר פרוש נואם. לצידו שר החוץ אלי כהן (צילום: הקהילה היהודית במולדובה)

שר החוץ אלי כהן נחת אחר הצהריים (שני) בקישינב בירת מולדובה, לביקור היסטורי וראשון זה שנים של שר ישראלי כה בכיר במדינה. אל השר כהן התלווה גם שר ירושלים ומורשת הרב מאיר פרוש וכן בכירים ממשרד החוץ וחבר הכנסת אליהו דנינו מהליכוד.

כהן בחר לקיים את ביקורו הראשון בבית כנסת "גלייזר שול-חב"ד", לשם הגיע עם פמלייתו. מדובר בבית הכנסת היחיד במדינה שפעיל 130 שנה ברציפות, (למעט בחלק מתקופת מלחמת העולם השנייה) כולל בתקופת הקומוניזם והוא עבר לאחרונה שיפוץ נרחב.

את פניהם של השרים ופמליותיהם קיבלו ראשי ורבני הקהילות היהודיות במדינה - הרב זושא אבלסקי בנו וממשיך דרכו של מנהיגה הבלתי נשכח של יהדות מולדובה הגאון רבי זלמן אבלסקי זצ"ל, רבה של קישינב ושליח חב"ד הרב מענדל אקסלרוד, שלוחי חב"ד, נכבדי הקהילה ופליטים מאוקראינה.

השר כהן אמר לנוכחים כי הוא מתרגש לבקר במקום וכי הוא מעריך את הקהילה היהודית בראשות הרב אבלסקי ושלוחי חב"ד על פועלם הרב.

גם השר פרוש העלה על נס את תרומתם של רבני משפחת אבלסקי במדינה, יחד עם שלוחי חב"ד שהתווספו בהמשך בקישינב ובערים נוספות, מאז תחילת שנות ה-90 ואת התחייה היהודית שחוללו

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר