הסרבנות במערכת הביטחון

נתניהו לאנשיו לאחר הדיון עם בכירי מערכת הביטחון: "אינני מודאג מרמת כשירות צה"ל"

גורמים בסביבת ראש הממשלה מספרים כי לא נראה היה שהגיע 'מודאג' לפגישתו אמש עם ראשי מערכת הביטחון וכך גם בסיומה לא נראה היה מודאג | יחד עם זאת הורה לרמטכ"ל לעשות הכל על מנת שכשירותו של צה"ל לא תפגע | למקורביו אמר בתום הדיון כי איננו חושש מרמת הכשירות של צה"ל (אקטואליה, ביטחון)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו (צילום: Marc Israel Sellem/POOL)

בתום הדיון שקיים אמש (ראשון) עם בכירי מערכת הביטחון, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו למקורביו כי אינו חושש לרמת הכשירות של צה"ל. זאת חרף סרבנות מיטו קצינים וחיילים בחלק מהיחידות. כך לפי הדיווח הבוקר ב'ישראל היום' מפי גורמים שעודכנו בפרטים.

עוד דווח, על פי גורמים בסביבתו, כי ראש הממשלה נתניהו לא הגיע מודאג לישיבה וגם לא יצאה ממנה כזה. יחד עם זאת הנחה בה את הרמטכ"ל לעשות כל הנדרש על מנת לשמור על כשירותו של צה"ל.

בפגישה השתתפו בכירי הצבא - בהם הרמטכ"ל, מפקד חיל האוויר, בכירים במטה הכללי ועוד מפקדים בכירים, וכן הביטחון יואב גלנט.

היא התקיימה בבסיס הקריה בתל אביב, הוגדרה כ"פגישה דחופה", לנוכח ההתפחויות האזוריות וההתמודדות עם הסרבנות של השמאל.

לאחר הפגישה יצאה הודעה מטעם ראש הממשלה בה נאמר בהתחלה: "ראש הממשלה נועד היום, כמו בפעמים רבות בשבועות האחרונים" - ניסוח שמלמד שנתניהו מנסה למנוע את השיח כביכול היה מדובר בפגישה דחופה ושהוא לא הצעלם מהסכנה שבסרבנות. מה שלא נאמר בהודעה כלל בשונה מהודעות אחרות, זו המילה "סרבנות".

עוד נאמר בהודעה שיצאה מטעם לשכת נתניהו: "שר הביטחון, הרמטכ״ל ואלופי צה״ל הציגו לראש הממשלה את תמונת המצב באשר לכשירות וללכידות בצה״ל וציינו את הפעולות הנעשות בשטח. ראש הממשלה הנחה לשמור על כשירות ומוכנות צה״ל בשגרה ובחירום לכל אתגר."

"ראש הממשלה", נכתב בהודעה, "הביע את הערכתו למאמצי צה״ל לשמור על כשירות, מוכנות ולכידות, ואת הערכתו למשרתים בסדיר ובמילואים. ראש הממשלה שלל מכל וכל את התופעה של שירות מילואים על-תנאי", כאשר פה במקום לנקוט במילה סרבנות, נכתב שירות מילואים על תנאי.

בסיום ההודעה נכתב: "כל משתתפי הדיון הסכימו כי יש להותיר את המחלוקות הפוליטיות מחוץ לצה״ל".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הגיב על ההודעה: "ההודעה של ראש הממשלה נתניהו שהוא ״הנחה את הרמטכ״ל לשמור על כשירות ומוכנות צה״ל״ היא נסיון מביש ופחדני לברוח מאחריות ולהפיל את האשמה על הצבא ומפקדיו. הפגיעה בכשירות צה״ל היא תוצר ישיר של דבר אחד - המהפיכה המשטרית ההרסנית שמובילה ממשלת נתניהו".

עוד אמר לפיד: "אם כשירות צה״ל והמוכנות למלחמה חשובה לממשלה, כל מה שנתניהו צריך לעשות הוא לגנוז את החקיקה שמפרקת מבפנים את החברה הישראלית, את הכלכלה הישראלית ואת צה״ל. רק אז יהיה ניתן להתחיל לבנות מחדש את האמון ואת הכשירות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר