"אחים מגיעים להסכמות"

ח"כ מתן כהנא: זה הנאום שאני רוצה לנאום בהפגנת קפלן 

"הכנתי נאום להפגנה בקפלן", פנה ח"כ מתן כהנא לשקמה ברסלר: "אם נראה לך מתאים, אשמח לעמוד לצידך על הבימה ולהגיד את הדברים הבאים" (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
ח"כ מתן כהנא (צילום: פלאש 90)

הכנתי נאום להפגנה בקפלן. אם נראה לך מתאים, אשמח לעמוד לצידך על הבימה ולהגיד את הדברים הבאים".

ראשית, פתח כהנא בשבחים למחאות: "בראש ובראשונה אני חייב לפתוח בתודה. תודה לכם על שבזכותכם נמנעה פגיעה קשה בדמוקרטיה. אתם אלה שהורדתם מהפרק את המתווה המקורי שהציע שר המשפטים.

"מה שאנחנו נבחרי הציבור לא מצליחים לעשות בכנסת, אתם, בהתייצבות נחושה שבוע אחר שבוע בכיכרות, בצמתים ובגשרים הצלחתם לעשות. תודה לכם. כל מי שנמצא כאן הערב רוצה שמדינת ישראל תשגשג ותפרח כמדינה יהודית ודמוקרטית הנאמנה לערכי מגילת העצמאות".

כהנא מדגיש את החובה לכבד את פסקי הדין של מערכת המשפט: "כל מי שנמצא כאן הערב יודע שאין דבר כזה שלא מצייתים לפסק דין של בית המשפט. אזרחי מדינת ישראל נמצאים משני צידי המתרס במספר סוגיות יסוד. אם חס ושלום אחד מהצדדים האלה ינצח בנוק-אאוט את הצד השני זה יהיה אסון כבד למדינת ישראל".

בהמשך קרא ח"כ כהנא: "אחים אנחנו. אחים לא מנצחים ומכריעים זה את זה. אחים מגיעים להסכמות. לפני פחות מחודש בת דודתה של אשתי עלתה לארץ עם בעלה וארבעת ילדיהם. היא אומרת שכיהודים הם כבר לא הרגישו בבית. הם אומרים שרק כאן בארץ, אפילו שהם בקושי יודעים מילה בעברית, הם מרגישים בבית. כי אין לנו ארץ אחרת".

בהתייחסות למחאות בצבא, ביקש כהנא לומר: "אחיי משרתי המילואים הפעילים מכל זרועות הצבא. אני מבין את דאגתכם. רואה כמוכם את הכיוונים המסוכנים אליהם אנו צועדים. אתם קומץ קטנטן שבטחון מדינת ישראל עומד על כתפיו. מי כמוכם יודע שבלי ההתנדבות שלכם להמשיך לשרת, בטחון מדינת ישראל נפגע בצורה אנושה.

"אזרחי המדינה גאים בכם ושמים בכם את מבטחם. אני פונה אליכם בכל לשון של בקשה. אנא השאירו את צה"ל מחוץ לויכוח הקשה. אנא המשיכו להתנדב ולשמור עלינו. כי אין לנו ארץ אחרת.

"אני קורא שוב לכל מי שנמצא הערב כאן ובכל מוקדי המחאה האחרים. המשיכו למחות. המשיכו לדרוש שחקיקה כה דרמטית תבוצע רק בהסכמה רחבה. אנא צעקו בגרון ניחר שאנחנו אחים, ואחים חייבים למצוא את הדרך לחיות ביחד גם כשלא על הכל מסכימים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר