בהשתתפות שב"כ

"התנקשויות פוליטיות"; ארבל קורא לנתניהו לכנס דיון חירום 

שר הפנים, משה ארבל, קורא לראש הממשלה לכנס דיון חירום, יחד עם שירות הביטחון הכללי, בכדי לדון בפשע במגזר הערבי ובהתנקשויות הפוליטיות במגזר: "ממשלת ישראל לא יכולה לעבור לסדר היום" (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
שר הפנים ארבל (צילום: יונתן זידנל, פלאש 90)

לאחר רצח מנכ"ל עיריית טירה, שר הפנים משה ארבל קורא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לכנס דיון חירום עם שירות הביטחון הכללי ולערב אותם בחקירות.

כזכור, מנכ"ל עיריית טירה, עבד אלרחמאן קשוע, מבכירי הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית, חוסל בידי מתנקשים שירו לעברו מטווח קצר בעת ששהה סמוך לתחנת המשטרה המקומית יחד עם שני בני אדם נוספים.

בפתח מכתבו, ששיגר אמש, כותב שר הפנים לראש הממשלה: "במקרה ירי והתנקשות חמור ביותר הערב בעיר טירה, נרצח מנכ"ל העירייה ד"ר עבאד אל-רחמאן קשוע ונפצעו שני נבחרי ציבור נוספים, חבר מועצת העיר וחבר לשעבר במועצת העיר".

לדבריו: "שנים ארוכות מתמודדת החברה הערבית ומדינת ישראל כולה בפשיעה הקשה בחברה הערבית שמתבטאת לצערנו במקרי ירי ורצח רבים מדי, כל מקרה כזה חמור ומיותר. התנקשות בבכיר בעירייה וניסיון התנקשות בנבחרי ציבור נוספים מבטאים חומרה ותעוזה יוצאת דופן, הרמת יד על נבחרי ציבור ומשרתי ציבור היא חצייה של קו אדום נוסף ומובהק שמחייבת פעולה תקיפה מצד הממשלה".

ארבל מדגיש כי: "האירוע מהווה המשך לאירועים נוספים מהעת האחרונה בהם בין היתר נרצח עוזר ראש מועצת פורדיס, נורה ונפצע עוזר ראש עיריית שיבלי וכעת נרצח מנכ"ל עיריית טירה. כל זאת בחודש ימים בלבד ומבלי להזכיר מקרים רבים של איומים על מי שמבקש להציג עצמו כמועמד בבחירות. הבחירות בנסיבות אלו לא יכולות לבטא את רצון הבוחר.

"ניכר שתופעת האלימות במגזר סביב עובדים בכירים, מועמדים ומכהנים ערב הבחירות מחייבת התערבות מיידית של ראש הממשלה וראש שירות הביטחון הכללי".

לדברי שר הפנים: "ממשלת ישראל לא יכולה לעבור לסדר היום לאחר התנקשות ונסיונות התנקשות במועמדים לבחירות, בבכירים בעירייה או בנבחרי ציבור. מדובר ברצח של סמלי שלטון.

"העומס המוטל על שירות הביטחון הכללי בימים אלו ברור ומובן, לא ניתן לשכוח את הפיגוע המתועב היום של בת שבע ניגרי הי"ד בדרום הר חברון ואת הפיגוע בשבת מדרום לחווארה בו נרצחו אב ובנו, שי סיילאס ניגרקר ובנו אביעד ניר הי"ד.

"אין לי ספק ששירות הביטחון הכללי עושה כל שביכולתו הן כדי לתפוס את המרצחים והמסייעים והן כדי למנוע פעולות טרור נוספות. כולנו מתפללים כעת לרפואת הפצוע בפיגוע היום. לצד זאת, יכולותיו הגבוהות של השירות נדרשות גם למניעתם ולחקירתם של מקרי ההתנקשות בנבחרי ציבור בשלטון המקומי ובכירים בשלטון המקומי, ובפרט נוכח תקופת הבחירות בה אנו נמצאים".

"לאור האמור", מסכם שר הפנים ארבל: "אבקש כי תורה לכנס בדחיפות ישיבה בראשותך ובהשתתפות אנשי שירות הביטחון הכללי לשם התערבותם הדחופה בחקירת ההתנקשות מהיום וכלל אירועי האלימות הקשים הקשורים בבחירות המקומיות ושנועדו לפגוע בעריכתן הכשרה במועדן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר