לקראת הדיון הדרמטי בבג"ץ

מאמצים בלשכת נתניהו לגייס תמיכה של הרצוג בריכוך חוק הסבירות - בינתיים בלי הצלחה

בסביבת ראש הממשלה יסתפקו גם בהודעת תמיכה בלבד אבל הנשיא הרצוג מסתייג | לפי דיווחים נעשה ניסיון לבקש הצהרה משותפת | המטרה היא: למצוא "חותמות כשרות" חיצוניות למהלך | מחר בבית המשפט העליון - הדיון הדרמטי על העתירות נגד החוק (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו והרצוג (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

בלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסים לגייס תמיכה מ"גורמים אובייקטיבים" למהלך ריכוך חד צדדי של הקואליציה לחוק הסבירות. כך לדוגמה לוחצים בסביבת נתניהו על הנשיא הרצוג שיתמוך פומבית במהלך.

לפי הדיווח של יובל שגב בגלי צה"ל הבוקר (שני), נעשה ניסיון בלשכת נתניהו לבקש הצהרה משותפת עם הנשיא הרצוג אולם זה מסתייג. בלשכת נתניהו יסתפקו גם בהודעת תמיכה בלבד.

באופן כללי, לפי הדיווח, נתניהו מבקש תמיכה חיצונית שגורמים שיתנו "חותמת כשרות" לריכוך שאותו הציע, כדי להרגיע את הרוחות.

מבית הנשיא מסרו בתגובה לדיווח כי "לא היה ולא נברא" ומלשכת נתניהו טרם התקבלה תגובה.

כזכור וכפי שדווח אמש, נתניהו מתכוון לחוקק מחדש את החוק לצמצום עילת הסבירות באופן שיהיה עמיד בבג"ץ, ויכולל מתווה חדש שכולל את שינוי החוק לצמצום הסבירות וכן הצעה ל"פשרה ציבורית" בעניין הועדה לבחירת שופטים. לפי הדיווח של מיכאל שמש בחדשות 'כאן 11', נתניהו ינסה לחוקק את החוק החדש גם ללא הסכמת אנשי האופוזיציה.

הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל, ציין כי היות ובכל מקרה הכנסת מצויה בפגרה וניתן לחוקק חוקים רק בהסכמת האופוזיציה ללא קשר לרפורמה המשפטית, כוונת נתניהו היא לדחות את הדיון בבג"ץ עד לשבוע האחרון לכהונת נשיאת העליון אסתר חיות מתוך תקווה כי הדיון לא יתקיים בסופו של דבר.

בתוך כך, יו"ר האופוזיציה תוקף את נתניהו וטוען כי אינו מאמין לו כי הוא אכן מעוניין בפשרות עם האופוזיציה: "המטרה שלה לא להגיע להסכמות - אלא בעיקר להערים קשיים על שופטי בג"ץ בזמן שהם דנים בעתירות".

לפיד הוסיף וטען כי כל מהלכי נתניהו נועדו לסדר לו "כרטיס כניסה לבית הלבן" וכי הוא "אינו מעוניין באמת בפשרות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר