לראשונה - בתור ראש ממשלה

נתניהו יחרים את טקס הזיכרון שייערך לרבין בהר הרצל - "האירוע עבר פוליטיזציה"

במקום זאת, ראש הממשלה ישתתף בטקס הממלכתי בכנסת. זו פעם ראשונה בה ראש ממשלה מכהן ייעדר מהאירוע בהר הרצל. סביבת נתניהו: "האירוע איבד את הממלכתיות" (פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
נתניהו בטקס הזיכרון הממלכתי ליצחק רבין בהר הרצל בשנת 2017 (צילום: מרק ישראל סלם/לע"מ)

ראש הממשלה נתניהו צפוי להחרים את טקס הזיכרון הממלכתי שייערך בהר הרצל לזכרו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין. מדובר בפעם הראשונה בה נתניהו ייעדר מהאירוע הממלכתי בשבתו כראש ממשלה, אך לא בפעם הראשונה בה הוא לא יהיה נוכח בו.

לפי הדיווח של ירון אברהם בחדשות N12, סיבת ההיעדרות של נתניהו היא החשש כי עצרת הזיכרון תהפוך לאירוע הסתה נגדו, הן על רקע המחאות כנגדו בשל חקיקת הרפורמה המשפטית, והן בשל האיבה הפוליטית ששררה בין שני ראשי הממשלה, זה המכהן וזה הנרצח.

בסביבת ראש הממשלה אישרו את נכונות הדיווח וציינו כי "האירוע איבד את הממלכתיות שלו". הם הוסיפו כי "האירוע בהר הרצל עבר פוליטיזציה". עם זאת, בסביבתו של נתניהו ציינו כי בטקס הממלכתי שייערך בכנסת, ראש הממשלה צפוי להשתתף.

כזכור, לפני שנתיים, בעת שנתניהו כיהן כיו"ר האופוזיציה, הוא בחר לראשונה להיעדר מהטקס בהר הרצל. גם בשנה שעברה נתניהו נעדר מהטקס, זאת למרות העובדה כי הוא ניצח את הבחירות, אולם באותה תקופה הוא טרם הושבע באופן רשמי לראשות הממשלה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר