כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"איום גרעיני אמין"

בגלל הנאום של נתניהו | איראן שיגרה מכתב תלונה - ומאיימת: "נגיב בנחישות לכל האיומים"

שגריר איראן באו"ם הגיש תלונה למועצת הביטחון של האו"ם, נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בשל נאומו בעצרת האו"ם בשבוע שעבר | נתניהו אמר שאיראן צריכה להתמודד עם "איום גרעיני אמין", לשכתו תיקנה שהתכוון "איום צבאי אמין", אך באיראן טוענים שאיים להשתמש בנשק גרעיני - ומאיימים בעצמם (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו בנאומו באו"ם, בשבוע שעבר (צילום: אבי אוחיון, לע״מ)

שגריר איראן באו"ם, אמיר סעיד אירוואני, הגיש תלונה למועצת הביטחון של האו"ם, נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בשל נאומו בעצרת האו"ם בשבוע שעבר.

במהלך הנאום, אמר ראש הממשלה כי "מעל לכל, איראן צריכה להתמודד עם איום גרעיני אמין" - התבטאות שנתפסה כפליטת פה של איום גרעיני כלפי איראן.

לאחר הנאום, לשכת נתניהו הבהירה כי כוונתו הייתה "איום צבאי אמין", אך למרות זאת באיראן הגישו את התלונה בטענה שראש ממשלת ישראל איים במפורש להשתמש בנשק גרעיני כלפיהם.

איראן דורשת "תגובה איתנה" מהקהילה הבין-לאומית ואמרה כי "אסור להישאר אדישים". לדברי איראן, "שימוש או איום בשימוש בנשק גרעיני מהווה הפרה ברורה למשפט הבין-לאומי ולאמנת האו"ם, בפרט שנשמע מצד ישראל, ומדגיש את האיום הרציני שנשקף לביטחון והשלום הבין-לאומי".

איראן, הוסיפה ואיימה כי "בהתאם לחוק הבין-לאומי, נגיב בנחישות לכל האיומים ומעשים בלתי-חוקיים שמקורם במשטר הישראלי. לא נהסס לממש את הזכויות הללו כדי להגן על ביטחוננו, האינטרסים הלאומיים שלנו - ואנשינו".

כזכור, בנאומו בעצרת האו"ם, אמר ראש הממשלה כי "איראן הפנאטית תעשה כל שביכולתה כדי לסכל את השלום. היא שולחת את זרועותיה אל המזרח התיכון, לאירופה, לאסיה, לדרום אמריקה, ואף לצפון אמריקה. איראן ממשיכה לאיים על הקהילייה הבין-לאומית, ועוסקת בהתחמשות גרעינית. בשנה האחרונה, השלוחים הרצחניים של איראן רצחו מאות ואלפים: תוכנית הטילים והמל"טים של איראן הביאה, ועדיין מביאה, מוות והרס לאנשים חפים מפשע באוקראינה.

"התוקפנות של המשטר נתקל באדישות של הקהילייה הבין-לאומית. לפני שמונה שנים הכוחות המערביים הבטיחו שאם איראן תפר את ההסכם - הסנקציות יחזרו. ובכן, איראן מפרה את ההסכם, אבל הסנקציות לא חזרו. כדי לעצור את איראן מהתחמשות גרעינית, המדיניות חייבת להשתנות. חייבים להחזיר את הסנקציות, ומעל הכול - איראן חייבת לבטל את האיום הגרעיני, וכל עוד אני אהיה ראש ממשלת ישראל, אני אעשה הכול כדי למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר