"מסבך את ישראל בעולם"

רה"מ נתניהו מדיר את בן גביר מהדיון הביטחוני, ויבטל את החופשה בנווה אטי"ב?

בזמן שבן גביר מבלה עם משפחתו על גדות הכנרת, ערך ראש הממשלה נתניהו דיון ביטחוני רגיש ביותר - בהיעדרו | גורם המקורב לנתניהו הסביר מדוע בן גביר לא יכול להשתתף בדיונים, וזו התגובה של בן גביר (חדשות, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
בן גביר עם משפחתו, בבילוי בחוף כינר המופרד בכינרת, היום

המתיחות בין חברי הממשלה לשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר נמשכת? מוקדם יותר היום (ראשון) נערך דיון ביטחוני רגיש ודרמטי, כשראש הממשלה נתניהו בחר לא לשתף את השר הבכיר בדיון.

השר בן גביר, הצליח בחודשי כהונתו הקצרים, להרגיז כמעט את כל שרי הממשלה וכעת מתברר, כי גם ראש הממשלה לא בדיוק סומך עליו.

על פי הודעת לשכת ראש הממשלה, "ראש הממשלה נתניהו קיים היום דיון ביטחוני עם שר הביטחון וראשי זרועות הביטחון. בדיון נידונו אתגרי הביטחון בכלל הזירות, בדגש על איראן".

השר בן גביר, החולש על תפקיד בכיר ולכאורה היה אמור להשתתף בדיון - לא השתתף, בלשכת ראש הממשלה ניסו לתרץ את ההיעדרותו בכך - ש"בן גביר פוגע בנסיעותיו המדיניות של נתניהו לחו"ל.

אך על פי הדיווח בווינט, ככל הנראה זו לא באמת הסיבה היחידה שבן גביר לא מוזמן לדיונים רגישים מעין אלו וגם לא מדובר על משבר זמני אלא בנוהל קבוע, שממחיש את חוסר האמון של נתניהו בבן גביר. הסיבה העיקרית, היא ככל הנראה בשל העימותים של בן גביר עם שרי הממשלה והעלאת הצעות פופוליסטיות העוזרות לו ביחסי ציבור עם הבייס שלו.

לדברי גורם בכיר בשיחה עם ווינט: "בן גביר מעלה הצעות שמסבכות את מדינת ישראל ברחבי העולם, הוא היה מגיע לישיבות וכל הזמן חותר לסיכולים ממוקדים, איסור הכנסת פועלים מהרצועה וכל מיני סגרים שהוא דרש להטיל על כפרים, במידה ורה"מ היה מבצע את המדיניות הזו, הוא לא היה יכול לדרוך כמעט בשום מדינה בעולם. בן גביר בטוח שישיבות ביטחוניות הן משחק ילדים".

בסביבתו של בן גביר, הגיבו: "השר ימשיך לומר את דעותיו ולחתור להגשמת מדיניות ימין מלא גם אם נתניהו לא יזמין אותו לישיבות".

בתוך כך, בצל המחאה שהחלה להתגבש בצפון הארץ, כנגד ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שהיו אמורים לנפוש שוב בנווה אטי"ב, ראש הממשלה מבטל ככל הנראה את חופשתו בצפון.

הרקע לביטול, הוא ככל הנראה המשך ישיר של הדיון הביטחוני הסופר רגיש - שהתקיים היום בבוקר, אמנם ייתכן, שברגע האחרון, נתניהו יחליט כן לנסוע בסוף ,אך זה יקרה כאמור רק ברגע האחרון.

ביטול החופשה של נתניהו, יאכזב ככל הנראה עשרות פעילי שמאל שכבר החלו להתארגן בסמיכות מקום להיכן שנתניהו היה אמור לנפוש, והחלו להעביר ציוד מחאה למקום.

יצוין, כי המשטרה נערכה גם בכוחות מתוגברים לצעדי המחאה הללו ואף מכת"זית משטרתית הובלה למקום הבוקר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר