כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"מסרב לכנס את הוועדה"

המאבק בין הרשויות מחריף; לוין לא ינאם בטקס הפרישה של חיות

בנוסף, הנשיאה ביטלה את טקס הפרישה בבית הנשיא | הרקע לעימות: סירובו של שר המשפטים לכנס את הוועדה לבחירת שופטים לאחר כישלון הקואליציה (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
"עימות גובר". לוין וחיות (צילום: דוד כהן/פלאש 90)

שר המשפטים יריב לוין התבקש שלא לנאום בטקס הפרישה לנשיאת בית המשפט העליון היוצאת אסתר חיות, הצפוי להתקיים בבית המשפט העליון בירושלים. בנוסף, הנשיאה היוצאת תחרים את השתתפותה בטקס שייערך לכבודה בבית הנשיא.

לפי הדיווח בחדשות 'כאן 11', הרקע לחרמות - סירובו העיקש של שר המשפטים יריב לוין לכנס את הוועדה למינוי שופטים. כזכור, בתום פארסה פולטית ארוכה, נרשם כישלון חרוץ לקואליציה בבחירות לנציג הוועדה מהכנסת ונציגת האופוזיציה קארין אלהרר (יש עתיד) נבחרה לבדה.

מאז הכישלון, מסרב שר המשפטים לכנס את הוועדה. למרות כי כינוס הוועדה נתון לסמכותו הבלעדית של שר המשפטים, באופוזיציה ובמערכת המשפט לא אוהבים את ההחלטה, בלשון המעטה ואף הוגשו עתירות בנושא לבית המשפט העליון.

הערב נחשף כאמור, שהמאבק בהחלטתו של השר עולה שלב בהחרמת אירועי הפרישה של הנשיאה היוצאת על ידה של הנשיאה, והבקשה החריגה מהשר שלא לנאום בטקס הרשמי שייערך בבית המשפט העליון.

יצויין, כי הטקס אותו מחרימצה הנשיאה חיות בבית הנשיא, הוא גם טקס לכבודו של הנשיא שאמור להחליפה וכי מדובר באירוע חריג ונדיר בו נשיאה יוצאת לא תשתתף בכנס המכבד גם את הנשיא הנכנס.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר