כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"נפעל בעזה בכל כוחנו"

יאיר לפיד לעשרות שגרירים: "לא מוכן שנמשיך להיות קורבן. לא תהיה 'הפעם הבאה"'

ראש האופזיציה, יאיר לפיד, בשיחת תדרוך לעשרות שגרירי מדינות בישראל: ״זה קל לתמוך בנו עכשיו, כשאנחנו הקורבן, אבל אני לא מוכן שנמשיך להיות קורבן. לא תהיה "הפעם הבאה". אנחנו נרצה את התמיכה שלכם גם בהמשך" (מדיני)

ישי כהן | כיכר השבת |
יאיר לפיד בשיחת התדרוך (צילום: ללא קרדיט)

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, קיים בצהריים (שלישי) שיחת תדרוך ל-50 שגרירי מדינות בישראל והבהיר: ״זה קל לתמוך בנו עכשיו, כשאנחנו הקורבן, אבל אני לא מוכן שנמשיך להיות קורבן. לא תהיה "הפעם הבאה". אנחנו נרצה את התמיכה שלכם גם בהמשך, כשנלך להגן על עצמנו ולוודא שהצדק נעשה".

שגרירי המדינות הביעו בשם מדינותיהם תמיכה במדינת ישראל ושמעו סקירה על המצב בישראל בשעה זו מפי ראש האופוזיציה לפיד.

במהלך השיחה אמר לפיד: ״אני יודע שלבכם אתנו בימים האחרונים. אני יודע שיש לנו את התמיכה שלכם. אני לא רוצה לקבל מכם את האהדה השמורה לקורבן. אני לא קורבן. ישראל היא מדינה חזקה שנתפסה ברגע של חולשה. אנחנו נדע לחזור גם מן הרגע הזה חזקים יותר וטובים יותר".

"תזכרו את התמיכה הזו גם בשבוע הבא, וגם בשבוע שאחריו", פנה לפיד לשגרירים: "כשנפעל בעזה בכל כוחנו כדי לוודא שזה לעולם לא יקרה שוב. זה קל לתמוך בנו עכשיו, כשאנחנו הקורבן, אבל אני לא מוכן להמשיך להיות קורבן. לא תהיה "הפעם הבאה". אנחנו נרצה את התמיכה שלכם גם בהמשך, כשנלך להגן על עצמנו ולוודא שהצדק נעשה".

לדבריו: "הופתענו פעם אחת, אנחנו לא נופתע פעמיים. ישראל בשיא הדריכות והמוכנות. אנחנו לא ברגע של חולשה, אנחנו ברגע של זעם וזה יהיה רעיון רע מאוד להתעסק אתנו.

"אנחנו לא מוכנים שהסטנדרטים האלה יופנו נגדנו, וישמשו כלי בלוחמה הפסיכולוגית של החמאס. הפעם אנחנו נפעל, בכל הכוח".

בין שגרירי המדינות שהשתתפו: גרמניה, אוקראינה, צרפת, גרמניה, איטליה, בריטניה, ארה״ב, ברזיל, יוון, פורטוגל, לטביה, האיחוד האירופי, הונגריה, הולנד, ספרד, קפריסין,בולגריה, קוריאה, דנמרק, פיליפינים, מלטה, ירדן, קנדה, אוסטרליה, גיאורגיה, צילה, הרפובליקה הדומיניקנית, סלובקיה, פינלנד, אוסטריה, רומניה, הודו, ליטא ומדינות נוספות.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר