"זה היה נורא"

טראמפ תוקף בשעת המלחמה: "היינו מאוכזבים מנתניהו"

בשעה שראש הממשלה, בנימין נתניהו, מנהל את אחת המלחמות הקשות שידעה מדינת ישראל, נשיא ארה"ב לשעבר, דונלד טראמפ, בוחר דווקא לתקוף אותו: "היינו מאוכזבים מנתניהו" (מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו וטראמפ ( צילום: קובי גדעון / לע"מ)

נשיא ארצות הברית לשעבר, דונלד טראמפ, המועמד לקדנציה שניה, בחר הלילה (חמישי) לתקוף את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בטענה "שלא סייע במבצע" לחיסול בכיר מפקדי צבא איראן קאסם סולימאני ב-2020.

המתקפה של טראמפ חריגה שכן היא מגיעה בשעות שנתניהו מנהל את אחת המלחמות הקשות שידעה ישראל עם טבח של למעלה מ-1,200 ישראלים.

לדברי טראמפ במהלך כנס בחירות בארה"ב: "אני לעולם לא אשכח שביבי נתניהו אכזב אותנו. זה היה דבר נורא מאוד. היינו מאוכזבים מזה מאוד, זה היה דבר נורא. נתניהו ניסה לקחת על זה קרדיט, אבל בסוף עשינו את העבודה בעצמנו".

כמו כן, טראמפ מתח ביקורת מרומזת על המודיעין הישראלי והתבטא כי "צריכה לחזק את עצמה אל מול חמאס החכם".

דבריו החריפים של טראמפ בזמן מלחמה, מגיעים אחרי ימים של חיבוק מצד הנשיא המכהן, ג'ו ביידן, שמוביל את התמיכה העולמית בישראל ובזכות שלה להגן על עצמה ולהשמיד את חמאס.

בנאום שנשא השבוע לעולם, התבטא הנשיא ביידן:  "נבטיח שלישראל יישארו אמצעי לחימה, נבקש מהקונגרס לנקוט פעולה מהירה למען שותפינו. זו לא פוליטיקה - זה ביטחון אמריקה וביטחון העולם.

"ברגע זה נהיה ברורים מאוד - אנחנו עומדים לימין ישראל. אין הצדקה לטרור, אין תירוץ לטרור. חמאס לא מגן על כבוד העם הפלסטיני אלא רוצה לחסל את מדינת ישראל. הם משתמשים בפלסטינים כמגן אנושי".

"החמאס הוא כמו הפלגים הכי אכזריים בדאעש", הדגיש נשיא ארצות הברית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות