כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ישראל במלחמה

מה באמת קרה בפגישת נתניהו עם משפחות החטופים?

מחלוקת - גם בזה?! פגישת בני משפחות החטופים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו גוררת חילופי האשמות, הקמת 'מטה משפחות' מתחרה ובלגן שלם סביב תמונה שפורסמה (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
התמונה שהפיצה לשכת ראש הממשלה מהפגישה (צילום: קובי גדעון / לע״מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אמש (ראשון) עם נציגי בני המשפחות של הנעדרים והחטופים במתקפת הפתע של ארגון הטרור חמאס בבוקר חג שמחת תורה, לפני כעשרה ימים.

אלא שבמהלך המפגישה התברר כי לצד "מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים" שהוקם בימים הראשונים ללחימה ודרכו נקבעה הפגישה עם נציגי המשפחות, הוקם ארגון חדש בשם "פורום משפחות החטופים והנעדרים".

במטה הראשון שהוקם על ידי מספר יועצים אסטרטגיים בהם רונן צור, שלא אחת תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו, לצד חיים רובינשטיין ודודי זלמנוביץ, טוענים כי אל הפגישה עם נתניהו הגיעו בני משפחות שהשמיעו דברים שלא היו מקובלים על משפחות אחרות של החטופים.

מיד עם סיומה של הפגישה עם נתניהו פרסם הפורום החדש הודעה מטעמו בה נאמר כי "נציגי פורום משפחות החטופים והנעדרים יצאו כעת מפגישה עם ראש הממשלה נתניהו, המשפחות חיזקו בפגישה את הממשלה - לא לעצור עד הניצחון במלחמה. בפגישה אשר לוותה בבכי רב, הודו המשפחות לראש הממשלה על הפגישה וקראו לראש הממשלה להיות נחוש במלחמה, לחסל את כל מחבלי החמאס בכל מקום שהם, לחלץ את החטופים, לטהר טיהור מוחלט של רצועת עזה מאמצעי לחימה, ולהביא לשליטה ישראלית מלאה על כל שטח רצועת עזה".

הם גם הפיצו תמונה בה נראה ראש הממשלה בנימין נתניהו מתחבק עם אחד ההורים ממשפחות החטופים, עם קרדיט למטה המקורי אף שלא הוא היה זה שהפיץ את התמונה. במטה הראשון שהוקם נזעקו מיד והוציאו הודעה: "ההודעה שהופצה לכתבים בשם פורום משפחות, איננה על דעת מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים המונה כ-700 בני משפחה".

התמונה שהופצה עם קרדיט צילום ל"מטה משפחות החטופים והנעדרים"
התמונה שהופצה על ידי מטה המשפחות (צילום: דוברות מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים)

לפי הדיווחים השונים, מטה המשפחות הראשון שהוקם קיבל אתמול פנייה מלשכת ראש הממשלה לבוא לפגישה עמו בהתרעה של שעתיים, בבסיס פיקוד העורף ברמלה. אל הפגישה הגיעו חמישה בני משפחות, כעבר דקות נכנס ראש הממשלה והפגישה הכואבת החלה.

אלא שכעבור כמה דקות, הודיעו לנתניהו שיש עוד משפחות שהגיעו ונתניהו ביקש להכניסם לפגישה. נציגי המטה הופתעו שהגיעו משפחות שלא הוזמנו דרכן, ולטענתן נכנסו ארבעה בני משפחה דתיים, אחד מהם, הציג עצמו כאביה של חטופה ומאר לנתניהו: "עם ישראל במצוקה, אלה ימים היסטוריים. היו רגעים בודדים בהיסטוריה שלנו עם מומנטום כזה. אני אוהב את הבת שלי לא פחות מכפי ששאר הנוכחים בחדר אוהבים את בני המשפחה שלהם, אבל בסוף צריך להסתכל גם על עם ישראל ועל המשך הקיום שלנו. זו עמדתי האישית, ואני אומר לך ראש הממשלה - לפעול בנחישות ובקרירות".

הדברים עוררו סערה ואחת האימהות, התנגדה לדברים ואמרה כי הדברים הללו לא מייצגים אותם. "הבת שלי בת 12, היא ילדה, ילדים לא צריכים להיות בתוך המלחמה". אותו אבא הגיב לה כי זו עמדתו וזכותו להשמיע אותה. "אני אבא לא פחות מאך אחד כאן", אמר.

בני משפחה של חטופים טענו לאחר הפגישה כי "יש פה כוונת מכוון, ניסו להחליש את המשפחות והמציאו פורום שאף אחד לא ידע עליו".

נתניהו, מיהר להתערב בעימות, ואמר כי אחד מיעדי המלחמה הוא להחזיר את החטופים הביתה - וזה לא סותר את הניצחון על החמאס. הדברים הרגיעו את הרוחות בפגישה.

לטענת מטה המשפחות, לשכת רוה"מ היא זו שעומדת מאחורי הזמנת המשפחות. בנוסף, יש טוענים כי המטרה בהקמת הגוף המתחרה היא לעשות הפרד ומשול בין המשפחות, בעוד אחרים טוענים כי המטה שהוקם מוביל שיח נגד הממשלה והעומד בראשה, שיח שלא בהכרח מקובל על כל משפחות החטופים.

בהודעה שפרסם המטה לאחר הפגישה, נכתב גם כי "בפגישה השתתפו גם נציגי משפחות חטופים שהוזמנו ישירות ע"י משרד ראש הממשלה".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לטענות: "ראש הממשלה הגיע היום לביקור עם משפחות החטופים והנעדרים. תיאום הביקור התבצע בין הלשכה לנציג המשפחות. בזמן הביקור הגיעו למקום, ללא תיאום, מספר משפחות שהציגו עצמן כמשפחות שיקריהן חטופים, וביקשו גם הן להיכנס. בקשתן אושרה והן הצטרפו לפגישה. לאיש מלשכת נתניהו אין היכרות מוקדמת עם האנשים, ורמיזה ש'נשתלו' היא שקרית, מזעזעת, מקוממת ואינה מתקבלת על הדעת".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר