"העריכו שהחמאס מורתע"

בעת מלחמה: נתניהו במתקפה נגד ראש השב"כ וראש אמ"ן

ראש הממשלה, בנימין נתנהו, במתקפה חריגה נגד ראש השב"כ וראש אמ"ן שלדבריו לא הזהירו מפני מתקפת פתע של חמאס: " העריכו שהחמאס מורתע ופניו להסדרה, זאת ההערכה שהוגשה פעם אחר פעם" (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
רה"מ נתניהו (צילום: דנה קופל)

לאחר שסירב פעם אחר פעם לקחת אחריות על מתקפת הפתע של ארגון הטרור חמאס בשמחת תורה, עת הרמטכ"ל, שר הביטחון, ואלופי צה"ל לקחו אחריות, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במקתפה חריגה נגד ראש אגף המודיעים אלוף אהרן חליווה וראש השב"כ רונן בר.

בהודעה שפרסם נתניהו, בשעה 01:10, לאחר חצות לילה, הוא מתח ביקורת קשה על ראשי אמ"ן והשב"כ והאשים אותם שלא הזהירו מפני מתקפת פתע של חמאס, אלא להיפך העריכו כי פני חמאס להסדרה.

בהודעה שכתב נתניהו בחשבון הטוויטר שלו: "בניגוד לטענות השקריות: בשום מצב ובשום שלב לא ניתנה התרעה לראש הממשלה נתניהו על כוונות מלחמה מצד החמאס".

"להיפך", טען נתניהו: "כל גורמי הביטחון, כולל ראש אמ״ן וראש שב״כ, העריכו שהחמאס מורתע ופניו להסדרה. זאת ההערכה שהוגשה פעם אחר פעם לראש הממשלה ולקבינט על ידי כל גורמי הביטחון וקהילת המודיעין, כולל עד פרוץ המלחמה".

כזכור, גם במסיבת העיתונאים אתמול, רה"מנ נתניהו סירב לקחת אחריות אך הדגיש: "אחרי המלחמה כולם יצטרכו לתת תשובות לשאלות קשות. היה פה מחדל נורא והוא ייבדק עד תום. המשימה שלי היא להציל את המדינה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר