"פוגע בכוח העם"

גנץ נגד נתניהו: חייב לחזור בו מאמירותו על ראשי אמ"ן והשב"כ

השר בני גנץ תוקף את ראש הממשלה נתניהו בשל דבריו נגד ראש השב"כ וראש אמ"ן: "‏ראש הממשלה חייב לחזור בו מאמירתו אמש, ולחדול מהעיסוק בנושא" | לפיד: "נתניהו חצה קו אדום" | ראש הממשלה מחק את הציוץ (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
גנץ ונתניהו, בשבוע שעבר בכנסת ( צילום: נועם רבקין פנטון/Flash90)

השר בני גנץ, יו"ר 'המחנה הממלכתי, תוקף את החלטת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לצאת הלילה נגד ראש אמ"ן אלוף אהרן חליווה וראש השב"כ רונן בר.

כזכור, הלילה כתב נתניהו בחשבון הטוויטר שלו: "בניגוד לטענות השקריות: בשום מצב ובשום שלב לא ניתנה התרעה לראש הממשלה נתניהו על כוונות מלחמה מצד החמאס".

"להיפך", טען נתניהו: "כל גורמי הביטחון, כולל ראש אמ״ן וראש שב״כ, העריכו שהחמאס מורתע ופניו להסדרה. זאת ההערכה שהוגשה פעם אחר פעם לראש הממשלה ולקבינט על ידי כל גורמי הביטחון וקהילת המודיעין, כולל עד פרוץ המלחמה".

לאחר הביקורת הקשה, נתניהו מחק הבוקר את הציוץ המדובר ובלשכתו הבהירו: במהלך הלילה, לאחר מסיבת העיתונאים, חזרו ועלו ההאשמות החמורות לפיהן ראש הממשלה קיבל התרעות ספציפיות למלחמה, דבר שלא היה. על כך הגיב ראש הממשלה. ראש הממשלה ממוקד בהובלת המערכה ונותן אמון מלא בצה״ל וגורמי הביטחון וביכולתם להשיג את מטרות המלחמה".

בתגובה לדברים, תקף הבוקר השר גנץ ואמר: "הבוקר הזה במיוחד אני מבקש לגבות ולחזק את כל גורמי הביטחון וחיילי צה"ל – כולל הרמטכ״ל, ראש אמ"ן וראש השב"כ. כשאנחנו נמצאים במלחמה, מנהיגות צריכה לגלות אחריות, להחליט לעשות את הדברים הנכונים ולחזק את הכוחות באופן שהם יוכלו לממש את שאנחנו דורשים מהם. כל פעולה או אמירה אחרת - פוגעות ביכולת העמידה של העם ובכוחותיו".

‏"ראש הממשלה חייב לחזור בו מאמירתו אמש, ולחדול מהעיסוק בנושא", הבהיר השר גנץ, חבר קבינט המלחמה.

לדבריו: "אמרתי אתמול שמשא כבד רובץ על כתפי ראשי זרועות הביטחון על שהיה ועל שיהיה, הבוקר, אני מבקש להדגיש - כולנו אתכם ומאחוריכם, החברה הישראלית כולה נושאת במשא. אל תביטו למעלה או לאחור - המשיכו במשימתכם".

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, תקף את נתניהו: "נתניהו חצה הלילה קו אדום. בזמן שלוחמי ומפקדי צה"ל לוחמים בגבורה נגד החמאס והחיזבאללה, הוא עוסק בנסיונות להפיל עליהם את האשמה במקום לתת להם גיבוי.

"הנסיונות לחמוק מאחריות ולהפיל את האשמה על מערכת הביטחון מחלישים את צה"ל בזמן שהוא נלחם באויבי ישראל. נתניהו חייב להתנצל על דבריו".

הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי צייץ לנתניהו: "אדוני ראש הממשלה, הסר את הציוץ מהלילה. אנחנו במלחמה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר