המתקפה על אמ"ן והשב"כ

רה"מ נתניהו אחרי מחיקת הציוץ: "טעיתי, אני מתנצל על כך"

לאחר שספג ביקורת קשה מכל הקשת הפוליטית ומחק את הציוץ נגד ראש השב"כ וראש אמ"ן, ראש הממשלה נתניהו מתנצל: "טעיתי. דברים שאמרתי בעקבות מסיבת העיתונאים לא היו צריכים להיאמר ואני מתנצל על כך" (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
מתנצל. ראש הממשלה נתניהו (צילום: ללא קרדיט)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתנצל הבוקר (ראשון) על דבריו נגד ראש השב"כ רונן בר וראש אמ"ן אלוף אהרן חליווה שלדבריו לא הזהירו מפני מתקפת הפתע של חמאס.

כזכור, הלילה כתב נתניהו בחשבון הטוויטר שלו: "בניגוד לטענות השקריות: בשום מצב ובשום שלב לא ניתנה התרעה לראש הממשלה נתניהו על כוונות מלחמה מצד החמאס".

"להיפך", טען נתניהו: "כל גורמי הביטחון, כולל ראש אמ״ן וראש שב״כ, העריכו שהחמאס מורתע ופניו להסדרה. זאת ההערכה שהוגשה פעם אחר פעם לראש הממשלה ולקבינט על ידי כל גורמי הביטחון וקהילת המודיעין, כולל עד פרוץ המלחמה".

מאז שעות הבוקר בכירים בקואליציה ובואפוזיציה תקפו את ראש הממשלה וקראאו לו למחוק את הדברים ולהתנצל על דבריו.

ואכן נתניהו מחק את הציוץ ולאחר מכן פרסם התנצלות פומבית: "טעיתי. דברים שאמרתי בעקבות מסיבת העיתונאים לא היו צריכים להיאמר ואני מתנצל על כך.

"אני נותן גיבוי מלא לכל ראשי זרועות הביטחון. אני מחזק את הרמטכ״ל ואת מפקדי וחיילי צה״ל שנמצאים בחזית ונלחמים על הבית. יחד ננצח".

בתגובה לדברים, תקף הבוקר השר גנץ ואמר: "הבוקר הזה במיוחד אני מבקש לגבות ולחזק את כל גורמי הביטחון וחיילי צה"ל – כולל הרמטכ״ל, ראש אמ"ן וראש השב"כ. כשאנחנו נמצאים במלחמה, מנהיגות צריכה לגלות אחריות, להחליט לעשות את הדברים הנכונים ולחזק את הכוחות באופן שהם יוכלו לממש את שאנחנו דורשים מהם. כל פעולה או אמירה אחרת - פוגעות ביכולת העמידה של העם ובכוחותיו".

‏"ראש הממשלה חייב לחזור בו מאמירתו אמש, ולחדול מהעיסוק בנושא", הבהיר השר גנץ, חבר קבינט המלחמה.

לדבריו: "אמרתי אתמול שמשא כבד רובץ על כתפי ראשי זרועות הביטחון על שהיה ועל שיהיה, הבוקר, אני מבקש להדגיש - כולנו אתכם ומאחוריכם, החברה הישראלית כולה נושאת במשא. אל תביטו למעלה או לאחור - המשיכו במשימתכם".

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, תקף את נתניהו: "נתניהו חצה הלילה קו אדום. בזמן שלוחמי ומפקדי צה"ל לוחמים בגבורה נגד החמאס והחיזבאללה, הוא עוסק בנסיונות להפיל עליהם את האשמה במקום לתת להם גיבוי.

"הנסיונות לחמוק מאחריות ולהפיל את האשמה על מערכת הביטחון מחלישים את צה"ל בזמן שהוא נלחם באויבי ישראל. נתניהו חייב להתנצל על דבריו".

הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי צייץ לנתניהו: "אדוני ראש הממשלה, הסר את הציוץ מהלילה. אנחנו במלחמה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר