"אסטרטגיית מלחמה"

עימות בקבינט: דרמר דרש את הרחבת הסיוע ההומניטרי, בן גביר התנגד

לטענת השר רון דרמר, הרחבת הסיוע ההומניטארי לעזה, תקנה לגיטימציה בינלאומית לישראל והיא חלק מאסטרטגיית המלחמה | בן גביר: אין לזה סוף (פוליטי, ביטחוני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
דרמר ובן גביר (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

עימות בקבינט המדיני-ביטחוני: השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר, דרש בישיבת הקבינט להרחיב את הסיוע ההומניטארי שישראל מאשרת להכניס לרצועה, זאת על מנת להקנות לישראל שקט תעשייתי מצד מדינות המערב ובראשם ארה"ב.

לפי הדיווח בחדשות 13, דרמר טען שזו אסטרטגיית מלחמה גרידא, ולא מדיניותו לשעת מלחמה. לטענתו, הלחץ הבינלאומי על ישראל יפחת כתוצאה מהגדלת סך משאיות הסיוע שתאפשר ישראל להכניס לרצועה.

חברת הכנסת יפעת שאשא-ביטון תקפה את דרמר וטענה כי אילו מדינת ישראל הייתה משקיעה בהסברה בינלאומית כבר מהיום הראשון למלחמה, לא היינו נמצאים כעת במצב שניאלץ "לקנות שקט בינלאומי" ע"י הכנסת סיוע הומניטארי.

גם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר התנגד וטען כי גם הרחבת הסיוע לא תספק את העולם המערבי: "התחלנו עם 2 משאיות של סיוע הומניטרי אבל זה לא נגמר שם. בזמן הזה יש לך שם נשים וילדים שמתעללים בהם".

כזכור, בשבוע הראשון ללחימה, הכריזה ישראל על מצור כולל על רצועת עזה. אולם לאחר לחץ ומעורבות אמריקנית, ישראל החלה לאפשר את כניסתן של משאיות הנושאות סיוע הומניטארי ממצרים לעזה דרך מעבר רפיח והתנתה זאת בבדיקת המכולות בידי חיילי צה"ל.

ארגון הטרור הנאצי - חמאס, מפעיל לחץ בינלאומי כבד כלפיי ישראל על מנת שיוכל להגדיל את כמות הסיוע ברצועה. לחמאס חשוב ביותר כניסת דלק לרצועה, זאת בכדי להאריך כמה שיותר את יכולת השהות של פעיליו במנהרות תת קרקעיות המקבלות אוורור בצורה מלאכותית בעזרת סולר ודלק, אולם ישראל הבהירה כי לא תאפשר כל כניסת דלק לרצועה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר