"סליחה שאני רגיש"

נציגת זכויות האזרח דרשה הקלות לאסירים - וסולקה

יו"ר הוועדה לביטחון לאומי החליט לסלק מישיבת הוועדה בכנסת את נציגת האגודה לזכויות האזרח, שדרשה ביקורים לאסירים ביטחוניים • צפו (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
"חוסר רגישות". צפו בסילוקה של עורכת הדין (צילום: באדיבות ערוץ כנסת)

עו"ד דבי גילד-חיו, מהאגודה לזכויות האזרח, סולקה הבוקר (שלישי) מוועדת הכנסת לביטחון לאומי בבושת פנים, לאחר שדרשה מיו"ר הוועדה וחבריה לאפשר ביקורי משפחות לאסירים ביטחוניים - בזמן שמשפחות רבות טרם קמו מה'שבעה' על יקיריהן שנטבחו במתקפת הפתע של חמאס ביום שמחת תורה.

טרם סילוקה, היא ניסתה לומר כי "איכפת לה מ-1,400 המשפחות" אולם ליו"ר הוועדה, חבר הכנסת צביקה פוגל זה הספיק והוא הורה לה לצאת מהוועדה לאלתר.

גילד-חיו עוד ניסתה למלמל מילות מחאה כנגד היו"ר, אולם האחרון לא הניח לה להשלים את דבריה: "לא אתן לך לדבר אחרי שאמרתי לך לצאת מהוועדה".

פוגל קרא לחברי הוועדה ושאר המשתתפים "לכבד את צאתה" ולהמתין עם המשך הדיון עד צאתה מחדר הוועדה.

הוא גער בעורכת הדין על חוסר הרגישות שלה ו"התנצל" בפני הנוכחים על הסילוק הדרמטי: "סליחה שאני רגיש. כן, אני רגיש".

מהאגודה לזכויות האזרח נמסר בתגובה: "הדיון שהתנהל הבוקר בועדה לבטחון לאומי בכנסת עסק בצמצום שטח המחייה של כלל האסירים ובהלנתם על הרצפה.

"האגודה לזכויות האזרח הגיעה לדיון כדי להתריע על הפגיעה הקשה הנגרמת בימים אלו בזכויות כלל הכלואים ולדרוש בחינה של חלופות מאסר ומעצר. נזכיר כי תפקידה של הועדה לבטחון לאומי בכנסת הוא, בין השאר, לפקח על המתרחש בבתי הכלא – כאשר יו"ר הוועדה מרשה לעצמו לנזוף בנציגת ארגון ציבורי כאילו היא אינה מגנה את טבח החמאס, כאילו חבריה, ילדיה ומכריה אינם בין הנלחמים, החטופים והנרצחים הוא מועל בתפקידו.

"זכויות אדם אינן נעצרות בשערי הכלא ועל הכנסת למלא את תפקידה ללא משוא פנים גם בעת מלחמה. התנהלות ח"כ פוגל תורמת לשיסוי ולליבוי השנאה במקום לנהוג באחריות ובריסון ולהבטיח שהכנסת תישאר זירה פתוחה לביטוי ללא חשש".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר