אוסף חומרים?

השר ישראל כץ: "נתניהו לא יכול להיות עסוק ביום שאחרי המלחמה"

שר האנרגיה ישראל כץ מתייחס לפרסומים לפיהם רה"מ נתניהו אוסף חומרים שיסייעו לו להתנער מאחריותו למחדל: "נתניהו לא יכול להיות עסוק ביום שאחרי" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
כץ ונתניהו (יונתן זינדל - פלאש 90 )

בעקבות הדיווחים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אוסף סיכומים מסווגים של ישיבות הקבינט המדיני-ביטחוני מהשנים האחרונות, שר האנרגיה ישראל כץ אמר הבוקר (שלישי) בריאיון ל-ynet כי נתניהו "לא יכול להיות עסוק ביום שאחרי" המלחמה.

כץ טען כי נתניהו עוסק רק ביום הזה: "הוא עסוק בעניין הצבאי, המדיני והכלכלי אפילו, וכולם עסוקים יחד איתו. אם מישהו, בני גנץ או כל אחד אחר, היה חושב שיש משהו לא ענייני בהתנהלות הם היו אומרים את זה".

כץ, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, הסתייג מהפרסומים ואמר כי "אנחנו חיים בשני עולמות, עולם אמיתי שאני נמצא בו שבו כולנו עובדים ומקבלים החלטות במישור המדיני-כלכלי, ויש אחרים עוסקים בעולם מדומיין". בהמשך אמר כאמור שראש הממשלה "לא יכול להיות עסוק ביום שאחרי".

"לא יהיה חמאס צבאי או שלטוני" התיחס כץ לשאלת ביום שאחרי, "הבנו שבלי טיפול שורש אתה לא משנה מציאות. היכולת הביטחונית צריכה להיות בידי ישראל". על אפשרות של מעבר חופשי בין רצועת עזה ליהודה ושומרון הוא אמר כי "זה לא ריאלי, לא מבחינה אידיאולוגית ולא מבחינה מעשית".

כץ המשיך ואמר כי "הרשות הפלסטינית לא תמנע ירי טילים על יישובי הגלבוע, אין שום ריאליות", אמר כץ. "זה צריך להיות שילוב של גורמים. אחרי הפירוז צריכים להיות שם גורמים בינלאומיים. לא מצרים כי הם לא רוצים גם היום, ולא אנחנו כי אסור לנו. צריך דרך אחרת".

לדברי כץ, "גם אני לא צפיתי את הטבח הנורא הזה, ואני לא מכיר אחד שכן. אלמלא הטבח הנורא והחטופים, גם היום לא הייתה כניסה קרקעית לעזה. להכניס את החיילים פנימה זה רק במצבים של אין ברירה. זו מלחמת אין ברירה. אין ניצחון בלי החזרת החטופים".

כץ התייחס גם לגזרה הצפונית ואמר כי "לא נאפשר לסיים את המערכה בדרך שהתחילה, כשחיזבאללה על הגדרות ומציב אוהלים. נסראללה כפוף לאיראן". לדבריו, "להפריד בין הזירות זו החלטה נכונה, לא קלה אבל נכונה. אנחנו בהגנה התקפית בצפון. ההחלטה לפנות יישובים בצפון התקבלה בגלל זהירות, ובדרום בגלל מה שקרה. זו הייתה החלטה חסרת תקדים מאחר שחיזבאללה נכנס למערכה".

"צריך להכניע את עזה ולהחזיר את החטופים. לא נאפשר לשנות את המציאות", הוסיף השר כץ. "אני מכיר את משרד החוץ. כשקיבלנו החלטה להיכנס קרקעית לעזה ידענו שצריך גיבוי בינלאומי. מי שמתפלל להפסקת אש אלה סינוואר ונסראללה". אמר לסיכום.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר