לא ממתין לסוף

לפיד: "נתניהו צריך ללכת עכשיו, דיברתי כבר עם החרדים"

ראש האופזיציה ויו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד קרא הערב לנתניהו לסיים את תפקידו ולחברי הליכוד להקים ממשלה חילופית בהצעת אי אמון | הליכוד: "פוליטיקה בשעת מלחמה" (פוליטיקה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
יאיר לפיד (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)

ראש האופזיציה ויו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד קרא הערב (רביעי) בראיון ליונית לוי בחדשות 12 להדיח את נתניהו מתפקידו, ברקע המלחמה בעזה. בליכוד הגיבו: "מצער ומביש שעושה פוליטיקה בזמן מלחמה".

"צריך להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו בזמן הלחימה", אמר לפיד. "הממשלה הזאת לא מתפקדת, ואנחנו צריכים ממשלת שיקום לאומית, נתניהו צריך ללכת מהממשלה עכשיו".

לפיד הוסיף ואמר: "זה לא נכון ללכת לבחירות עכשיו. נתניהו צריך ללכת הביתה עכשיו. אני מציע שנקים ממשלה עם הליכוד, עם החרדים, עם ליברמן ועם המחנה הממלכתי לשיקום לאומי. לציבור אין אמון בראש הממשלה הנוכחי".

לדבריו, "40 יום אמרתי לעצמי חכה, אבל ראיתי שמה שקורה כרגע זה שמדינת ישראל איבדה את האימון בממשלה, ואני חושב שכמו כל אזרח ישראלי, מה שצריך להעסיק אותנו זה האימון בממשלה".

הוא הוסיף: "אני מציע שניכנס תחת ממשלה שהליכוד יוביל, אנחנו נשב תחתיו, בהצעת אי אימון קונסטרקטיבי, אנחנו מדברים כבר עם אנשי הליכוד והחרדים", ציין לפיד. "תוך כדי שאנחנו מקפידים שזה לא יפגע במאמץ המלחמתי בליכוד יש הרבה אנשים שמבינים שהמדינה הלכה למקום רע", סיכם לפיד.

מהליכוד נמסר בתגובה כי "מצער ומביש שלפיד עושה פוליטיקה בזמן מלחמה כשהוא מציע להדיח את ראש הממשלה שמוביל את המערכה ולהחליפו בממשלה שתקים מדינה פלסטינית ותאפשר לרשות הפלסטינית לשלוט בעזה".

מיש עתיד נמסר חזרה בתגובה לליכוד: "הליכוד פספס כנראה, לפיד הציע ממשלה בראשות הליכוד, עם ראש ממשלה מהליכוד שאינו נתניהו, ככה נתחיל את הריפוי הלאומי".

לפיד ונתניהו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר