הקריאות להדחת נתניהו

לוין תוקף את לפיד: "לא מבין" | אמסלם: "קומבינות מגעילות"

אחרי שלפיד קרא אתמול להדחת נתניהו במהלך המלחמה, השר יריב לוין והשר דודי אמסלם במתקפות חריפות על ראש האופוזיציה ועל עמדתו להכניס את הרשות הפלסטינית לעזה (פוליטיקה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
השר יריב לוין (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)

שר המשפטים יריב לוין תוקף את יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד, אחרי שאתמול קרא האחרון להדחתו של נתניהו בזמן המלחמה.

"בימים אלה, בהם נדרשת אחדות בעם, בוחר יאיר לפיד לעסוק בפוליטיקה קטנה", מסר היום שר המשפטים. קריאתו להחליף את ראש הממשלה בעיצומה של מלחמה, מעידה על חוסר הבנה מוחלט של מה שנדרש בימים אלה".

לוין הוסיף: "קריאתו להעביר את רצועת עזה לשליטת אבו מאזן, מעידה על חוסר הבנה מוחלט של מה שיידרש עם תום המלחמה. אני מגבה את ראש הממשלה, את קבינט ניהול המלחמה, את הרמטכ״ל וראשי מערכת הביטחון ואת כל חיילי צה״ל שפועלים להגנת מדינת ישראל בימים אלה".

גם השר דודי אמסלם תקף: "מר לפיד, אתה וחבריך בשמאל לא תפספסו שום הזדמנות כדי לחתור ולהפיל את נתניהו כדי להקים מדינה פלסטינית. לצערי לא למדתם שום לקח.

"בזמן שחיילנו הגיבורים עסוקים בלחימה, אתה ממשיך לעסוק בקומבינות מגעילות כדי להפיל את ראש ממשלת ישראל- שנבחר על ידי רוב הציבור היהודי, ולהקים עלינו ממשלת שמאל שתביא עלינו את אוסלו משודרג על סטרואידים. בסופו של יום, גם אתה יודע (אדריכל הסכם הגז מול חיזבאללה) שרק איש אחד יכול לעמוד מול הלחצים הבינלאומיים- וזה רה"מ בנימין נתניהו".

כזכור, אתמול בריאיון לחדשות 12 קרא לפיד להדיח את נתניהו. "צריך להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו בזמן הלחימה", אמר לפיד. "הממשלה הזאת לא מתפקדת, ואנחנו צריכים ממשלת שיקום לאומית, נתניהו צריך ללכת מהממשלה עכשיו".

לפיד הוסיף ואמר: "זה לא נכון ללכת לבחירות עכשיו. נתניהו צריך ללכת הביתה עכשיו. אני מציע שנקים ממשלה עם הליכוד, עם החרדים, עם ליברמן ועם המחנה הממלכתי לשיקום לאומי. לציבור אין אמון בראש הממשלה הנוכחי".

לדבריו, "40 יום אמרתי לעצמי חכה, אבל ראיתי שמה שקורה כרגע זה שמדינת ישראל איבדה את האימון בממשלה, ואני חושב שכמו כל אזרח ישראלי, מה שצריך להעסיק אותנו זה האימון בממשלה".

הוא הוסיף: "אני מציע שניכנס תחת ממשלה שהליכוד יוביל, אנחנו נשב תחתיו, בהצעת אי אימון קונסטרקטיבי, אנחנו מדברים כבר עם אנשי הליכוד והחרדים", ציין לפיד. "תוך כדי שאנחנו מקפידים שזה לא יפגע במאמץ המלחמתי בליכוד יש הרבה אנשים שמבינים שהמדינה הלכה למקום רע", סיכם לפיד.

מהליכוד נמסר בתגובה כי "מצער ומביש שלפיד עושה פוליטיקה בזמן מלחמה כשהוא מציע להדיח את ראש הממשלה שמוביל את המערכה ולהחליפו בממשלה שתקים מדינה פלסטינית ותאפשר לרשות הפלסטינית לשלוט בעזה".

מיש עתיד נמסר חזרה בתגובה לליכוד: "הליכוד פספס כנראה, לפיד הציע ממשלה בראשות הליכוד, עם ראש ממשלה מהליכוד שאינו נתניהו, ככה נתחיל את הריפוי הלאומי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר